Seniorzy z Przasnysza otrzymali opaski bezpieczeństwa

Grupa przasnyskich seniorów, 1 lipca wzięła udział w szkoleniu z obsługi opasek bezpieczeństwa.

 

W piątek, 1 lipca na sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Przasnyszu przeprowadzono szkolenie dla seniorów i ich opiekunów w zakresie obsługi opasek bezpieczeństwa zakupionych w ramach programu „Korpus Wsparcia Seniorów”. Udział w spotkaniu wzięli także pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przasnyszu oraz burmistrz Łukasz Chrostowski.

Wszystkich uczestników spotkania przywitała Joanna Cieślik, dyrektor przasnyskiego MOPS-u.

– W ramach programu zakupiono i udostępniono, poprzez zawarcie umowy użyczenia z seniorami, 40 opasek bezpieczeństwa, które połączone są z usługą teleopieki 24 h na dobę, siedem dni w tygodniu. W przypadku trudnej sytuacji lub nagłego zagrożenia wciśnięcie przycisku alarmowego SOS, znajdującego się na opasce, umożliwia połączenie z centralą. Po odebraniu zgłoszenia dyspozytor podejmie decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi. W zależności od sytuacji może on zapewnić wsparcie emocjonalne przez telefon, prosić o interwencję kogoś z najbliższego otoczenia lub wezwać służby ratunkowe – informuje MOPS  w Przasnyszu.

 

Program w całości finansowany jest z funduszu przeciwdziałania COVID-19, z którego do końca roku seniorzy korzystają z opasek za darmo. Po zakończeniu projektu, jeśli nie zostanie on przedłużony, każda osoba będzie mogła opaskę zwrócić lub też korzystać z niej nadal, jeśli tylko opłaci abonament. W czasie trwania programu pracownicy socjalni na bieżąco będą pomagać w obsłudze urządzeń oraz prowadzić monitoring osób, które z nich korzystają.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments