Seniorzy z Klubu w Bogatem wzięli udział w warsztatach na temat zdrowego odżywiania

Członkowie Klubu Seniora + z Bogatego wzięli udział w cyklicznych spotkaniach z dietetyk Violettą Ulatowską. Ich celem było zwiększenie świadomości seniorów z zakresu prawidłowego odżywiania.

 

Na zajęciach na uczestników czekała zarówno teoria, jak i praktyka. Ich celem była popularyzacja zdrowej żywności, a także zwiększenie świadomości seniorów z zakresu prawidłowego odżywiania.

– Zajęcia teoretyczne dostarczyły seniorom szerokiej wiedzy nt. zdrowego żywienia, komponowania codziennego jadłospisu, uwzględniającego występujące często u seniorów różne schorzenia, a także tajników właściwego odżywiania w ramach tzw. „piramidy żywieniowej”, wpływu diety na samopoczucie, na odporność czy też zależności spożywanych posiłków na  przyjmowane leki. Natomiast warsztaty praktyczne dostarczyły wiedzy, jak przygotować proste, zdrowe, smaczne, a zarazem dietetyczne potrawy – informuje GOPS.

Seniorzy obecni na zajęciach mogli za pomocą analizatora składu ciała wykonać indywidualną jego analizę wraz z omówieniem wyników. Każdy otrzymał także przykładowy program żywieniowy zgodny z zasadami żywienia seniorów.

– Na kondycję naszego zdrowia wpływa bowiem w głównej mierze to, co spożywamy i pijemy, zatem tak niezwykle ważna jest edukacja także i seniorów w obszarze prawidłowego odżywiania – dodaje GOPS.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments