Seniorzy z Czernic Borowych przenieśli się do bajkowej krainy [FOTO]

Seniorzy z Czernic Borowych pomysłowo sfinalizowali zadanie „Bajkowa kraina” w ramach projektu ,,Pomost pokoleniowy” realizowanego przez Czernickie Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie.

 

Projekt miał zachęcić seniorów z terenu gminy Czernice Borowe do pokazania swoich talentów aktorskich, ale również i plastycznych. Wygląda na to, że swoje zadanie spełnił.

– W trakcie prowadzonych warsztatów teatralnych, narracyjnych i plastycznych seniorzy odkrywali u siebie różne możliwości. Przygotowali inscenizację wierszy takich  jak: Rzepka, Na straganie, Stefek Burczymucha, Kuma Duma czy Kaczka  Dziwaczka. Jest to twórczość naszych polskich poetów: Juliana Tuwima Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej – informuje Czernickie Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie.

 

–  Dla seniorów, z których większość nigdy nie  brała udziału w takich artystycznych przedsięwzięciach było to duże wyzwanie. Początki były bardzo trudne. Brak wiary we własne możliwości, trema i przekonanie że to nie wyjdzie – blokowało wiele osób. Dzięki świetnym trenerom pani Annie Mika i panu Piotrowi Świtalskiemu udało się pokonać wszystkie bariery. Wypożyczone stroje dodały charakteru, trochę przeniosły w inny świat – czytamy.

W efekcie powstała świetna inscenizacja prostych wierszy, którą seniorzy zaprezentowali w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej w Czernicach Borowych. Całości dopełniły dekoracje przygotowane przez seniorów na warsztatach plastycznych.

– Piękne dekoracje zawdzięczamy pomysłom i umiejętnościom trenerek pani Marii Nałęcz i pani Marioli Lewandowskiej. Publiczność wielkimi brawami, nagrodziła wszystkich występujących aktorów oraz osoby zaangażowane w przygotowanie inscenizacji teatralnych – podsumowuje stowarzyszenie.

W realizacji projektu ” Pomost pokoleniowy” stowarzyszenie współpracuje z Fundacją Edukacyjno-Sportową „Regeneracja”oraz Fundacją Inicjatyw Prorodzinnych i Opiekuńczo – Wychowawczych ” Nasze Dzieci „.

 

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments