Seniorzy z Bogatego wzięli udział w warsztatach fotograficznych

– Fotografię uprawiają niemal wszyscy, bo dziś prawie każdy ma choćby telefon komórkowy z aparatem fotograficznym. Fotografia bywa pasją i źródłem radości, i to nie tylko dla autora zdjęć, ale też dla ich odbiorców. Warto więc robić zdjęcia by samemu być zadowolonym i cieszyć nimi innych – wyjaśnia Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu.

 

Warsztaty z seniorami przeprowadziła Joanna Wenderlich – Sobotka, doświadczona pasjonatka fotografii.

– Pierwsze warsztaty odbyły się w Domu Wesołka w Makowie Mazowieckim, drugie natomiast w siedzibie Klubu w Bogatem. Prowadząca warsztaty opowiedziała seniorom po krótce historię sztuki zatrzymywania czasu, która dziś jest bliska perfekcji, ale też historię przechodzenia od zdjęć analogowych do zdjęć cyfrowych. Ważne jest, aby wykonywać zdjęcia, które przyciągną uwagę szerokiego grona odbiorców, aby we właściwym czasie, przy odpowiednim oświetleniu uchwycić emocje z optymalnie najlepszej perspektywy – relacjonuje GOPS w Przasnyszu.

Seniorzy nie tylko zdobywali wiedzę teoretyczną, ale także praktyczną.

 

– Najlepszy aparat to ten, który mamy przy sobie. Czy najlepszy? Pewnie nie, ale fotografia ma przede wszystkim pokazać emocje – mówi Pani Joanna.

Na zakończenie warsztatów członkowie klubu wzięli udział w sesji zdjęciowej. Warsztaty fotograficzne, w których udział wzięli seniorzy z Klubu Senior+ z Bogatego zostały przeprowadzone w ramach programu wieloletniego „Senior+” na lata 2021 – 2025, Edycja 2023.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments