Seniorzy z Bogatego w teatrze

Seniorzy z Klubu Seniora Bogate, w niedzielę 22 lutego wybrali się do Teatru Scena Prezentacje w Warszawie na sztukę pt. „Zelda i Scott”.

Jest to opowieść o życiu amerykańskiego pisarza, nowelisty, scenarzysty filmowego – Scotta Fitzgeralda, jego żony Zeldy i ich przyjaźni z Ernestem Hemingwayem. Zelda Fitzgerald była inspiracją wielu bohaterek powieści pisarza. Nie mogła rozwijać swoich pasji artystycznych, ponieważ żyła w cieniu słynnego męża dbając o jego twórczy rozwój „Zelda i Scott” to historia pełna uroków życia słynnej pary z lat XX-tych, wielkiej miłości i tragicznego zakończenia.
Rolę Ernesta Hemingwaya zagrał Arkadiusz Smoleński, aktor pochodzący z Kijewic, z którym seniorzy mieli okazję spotkać się, na organizowanych przez Bibliotekę, warsztatach teatralnych. Wybór tej sztuki nie był więc przypadkowy, seniorzy chcieli obejrzeć spektakl z udziałem tego właśnie aktora.
Po spektaklu seniorzy spotkali się z Arkadiuszem Smoleńskim, który nie krył zaskoczenia i radości. Było wiele ciepłych słów, uścisków i uśmiechów. Seniorzy byli bardzo wzruszeni tym spotkaniem. Na koniec wręczyli aktorowi przepiękny kosz kwiatów. Pobyt w teatrze sprawił seniorom wiele radości i pozostawił niezapomniane wrażenia, które na pewno pozostaną na długo w ich pamięci.

Ilona Bojarska


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments