Seniorzy z Bogatego w krainie dzieci

Seniorzy z klubu „Senior+” podczas wakacyjnych zajęć integrowali się z dziećmi biorąc udział w zajęciach kulinarnych i wspólnych zabawach.

 

W czasie wakacji członkowie klubu „Senior+” z Bogatego aktywnie uczestniczyli w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą w ramach „zajęć międzypokoleniowych”.

22 lipca seniorzy i zaproszeni goście wspólnie przygotowali obiad oraz przepyszne ciasteczka.

– Podczas tego spotkania nasi milusińscy poznali tajemnice wypiekania przepysznych ciasteczek. Zaproszeni goście wspólnie z seniorami mieszali, ugniatali, dekorowali, doprawiali, smażyli i oczywiście zajadali wspólnie przygotowane smakołyki! Wzajemnie spędzony czas przyniósł uczestnikom wiele radości i uśmiechu, no i mamy nadzieję, że zachęcił młodzież do rozwijania umiejętności kulinarnych – dodaje GOPS.

 

Kolejne ze spotkań odbyło się 5 sierpnia na terenie Szkoły Podstawowej w Bogatem. Tym razem uczestnicy skupili się na wspólnej zabawie.

– Każdy lubi się bawić, niezależnie od tego, czy ma 5-10-15, czy też 65 lat. Zarówno młodzi jak i ci starsi chętnie brali udział w konkurencjach, bawiąc się przy tym wspaniale. Był też czas na wzajemną wymianę doświadczeń co do zabaw i gier dawniej i dziś. Kiedyś zabawa łączyła się z aktywnością i integracją zazwyczaj poza domem, dziś raczej wolny czas spędza się w domu. Wspólnie spędzony czas zaowocował poprawą nastroju nie tylko u dzieci, bo najważniejsze wtedy było aby junior i senior mogli razem aktywnie spędzić ten piątkowy dzień – dodają.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments