Seniorzy z Bogatego uczą się pierwszej pomocy przedmedycznej

Seniorzy z klubu Senior+ z Bogatego biorą udział w warsztatach prowadzonych przez ratownika medycznego Magdalenę Tarczyńską. Będą spotykać się jeszcze w maju i czerwcu.

 

W ramach projektu dofinansowanego ze środków budżetu państwa seniorzy z Klubu Senior + z Bogatego odbywają spotkania z ratownikiem medycznym. Prowadzi je Magdalena Tarczyńska. Zajęcia potrwają do czerwca.

– Podstawowe zabiegi resuscytacyjne zamykają się w kilku krokach poprzez ocenę bezpieczeństwa, sprawdzenie czy poszkodowany reaguje, wskazanie osobom z otoczenia w czym mają pomóc, udrożnienie dróg oddechowych osoby poszkodowanej, sprawdzenie oddechu, zadzwonienie pod numer 112 oraz wykonaniu 30 uciśnięć i 2 oddechów do czasu przyjazdu ratownictwa medycznego.  Ta krótka instrukcja może uratować komuś życie – informuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu.

 

– Kurs obsługi defibrylatora AED obejmował zagadnienie nagłego zatrzymania krążenia, całego procesu ratowniczego, obsługi urządzenia i prawidłowego wykonania resuscytacji. Miał miejsce również trening praktyczny, a więc przeprowadzenie reanimacji i defibrylacji na fantomach – dodaje GOPS.

 

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments