Seniorzy z Bogatego na wykładzie o ziołach

W środę, 22 czerwca seniorzy z Klubu Senior Plus z Bogatego wzięli udział w wykładzie „Zioła w dolegliwościach skóry” w ramach projektu „Pakiety edukacyjne dla mazowieckich seniorów”.

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem „Radomskie Centrum Przedsiębiorczości” w Radomiu bierze udział w projekcie „Pakiety edukacyjne dla mazowieckich seniorów”. W ubiegłym tygodniu seniorzy z Klubu Senior Plus z Bogatego wzięli udział w pierwszym z wykładów – „Zioła w dolegliwościach skóry”.

– „Przyroda jest lekarzem dla wszelkich chorób” głosi porzekadło i sporo jest racji w tej ludowej mądrości. Przed wynalezieniem szczepionek i antybiotyków to właśnie zioła stanowiły podstawę lecznictwa. Często są one składnikiem aptecznych leków stosowanych w schorzeniach dermatologicznych, a o ich wysokiej skuteczności można przeczytać w licznych publikacjach. Dla wielu spośród ziół leczniczych na choroby skóry przeprowadzono badania kliniczne, które potwierdzają ich wysoką skuteczność. Stosowanie ziół na skórę jest powszechne, zarówno jeśli chodzi o lecznictwo tradycyjne, ale i to poparte badaniami naukowymi – informuje GOPS w Przasnyszu.

 

Ewa Kuchowicz, prowadząca wykład dla seniorów starała się w bardzo ciekawy i interesujący przekazać swoim słuchaczom wiedzę na temat skuteczności różnych ziół, które są często niedoceniane lub ich stosowanie zostało już zapomniane.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments