Seniorzy z Bogatego na wykładzie o profilaktyce zdrowotnej

Członkowie klubu Senior + z Bogatego wzięli udział w wykładzie „Profilaktyka zdrowotna dla seniora”. Omówiono techniki unikania urazów oraz zagadnienia związane z zapewnieniem prawidłowego funkcjonowania mózgu.

 

W siedzibie Klubu Senior + w Bogatem odbył się ostatni wykład edukacyjny w ramach współpracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przasnyszu ze Stowarzyszeniem „Radomskie Centrum Przedsiębiorczości” w Radomiu.

– Wykładowca, prof. Dorota Sulejczak, poprowadziła wykład na temat „Profilaktyka zdrowotna dla seniora”. W sposób bardzo interesujący przekazała szczegółową wiedzę dotyczącą zagadnień zdrowia i profilaktyki zdrowotnej, w szczególności chorób często dotykających osoby w wieku senioralnym – relacjonuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu.

 

Podczas spotkania prof. Dorota Sulejczak szczególną uwagę zwróciła na profilaktykę schorzeń narządów zmysłów – wzroku i słuchu. Dodatkowo przypomniała zasady zdrowego stylu życia oraz jak ważna jest zbilansowana, lekkostrawna dieta. Seniorzy poznali również techniki unikania urazów oraz zagadnienia związane z zapewnieniem prawidłowego funkcjonowania mózgu.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments