Seniorzy z Bogatego działają pełną parą!

Od stycznia w gminie Przasnysz działa Klub „Senior+”, który powstał w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020. W działaniach klubu uczestniczą osoby w wieku 60 lat i więcej, a zajęć oferowanych dla osób dojrzałych jest co niemiara.

Klub „Senior+” funkcjonuje w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej im. Józefa Narzymskiego w Bogatem. Zadanie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020 oraz ze środków własnych Gminy Przasnysz. Dzięki temu jego członkowie mogą korzystać z szerokiej oferty na rzecz społecznej aktywizacji, w tym z oferty prozdrowotnej, z zakresu aktywności ruchowej, edukacyjnej, kulturalnej i rekreacyjnej.

W ramach zadania „ Zapewnienie funkcjonowania Klubu „Senior+” organizowane są:

  • zajęcia pn. „Zdrowy kręgosłup”,
  • warsztaty plastyczne, teatralne, wokalne, kulinarne,
  • spotkania z psychologiem,
  • wykłady na temat zdrowego stylu życia,
  • zajęcia, umożliwiające rozwijanie pasji i umiejętności,
  • spotkania z dziećmi, młodzieżą i innymi klubami.

Seniorzy uczestniczyli w Mazowieckich Zapustach, w wieczorze tanecznym oraz spotkaniach z okazji Dnia Kobiet czy wielkanocnego „jajeczka”. W czerwcu planowany jest wyjazd na spektakl operetkowy, a w kolejnych miesiącach organizowane będą warsztaty rękodzielnicze, kurs tańca, szkolenie komputerowe, Dzień Seniora, Dzień tradycji regionalnej, wigilia dla osób starszych i samotnych.

Klub „Senior+” ma na celu uwzględnienie potrzeb ludzi starszych i ich aktywizację w środowisku lokalnym. Otwarty jest dwa razy w tygodniu, a jego opiekunem jest Piotr Goliasz.

Źródło UG Przasnysz
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
2 lat temu

Brawo, jestem pod wrażeniem. Trzeba dbać o seniorów, zachęcać ich różnymi formami aktywności. Dowartościowywać. Chyba sama się zapiszę do tego klubu. Tak trzymać.