Seniorzy spotkali się z pracownikami PCPR. Dostali też karnety na siłownię

W piątek, 24 maja pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Przasnyszu spotkali się z uczestnikami projektu „Radość, Kreatywność, Zdrowie: SeniorArt na wysokich obrotach” – inicjatywy przasnyskiej Rady Seniorów na rzecz poprawy jakości życia seniorów.

 

W czasie spotkania starszy specjalista do spraw osób niepełnosprawnych Justyna Kawiecka przybliżyła możliwości i zasady korzystania z dofinansowania do zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze. Wyjaśniła także zapisy programu „Aktywny samorząd” na rok 2024, którego celem jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo osób z niepełnosprawnościami w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji. Następnie pracownik socjalny ds. osób niepełnosprawnych – Magdalena Oleś, omówiła możliwości pozyskania dofinansowania ze środków PEFRON do uczestnictwa w/w osób i ich opiekunów w turnusach rehabilitacyjnych, likwidacji barier architektonicznych i barier w komunikowaniu się oraz wyjaśniono zasady dofinansowań do zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny. Poruszane kwestie spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony seniorów.

– Uczestnicy projektu mieli także możliwość poznania trenera oraz właściciela siłowni Xtreme Fitness Przasnysz. Kamil Mazurek w krótkim wystąpieniu podkreślił pozytywny wpływ odpowiednio dobranej aktywności u osób starszych na ich ogólne funkcjonowanie. Wszyscy seniorzy otrzymali zaproszenie na bezpłatne zajęcia, w czasie których będą mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem i skorzystania z wyposażenia siłowni. Seniorzy otrzymali także darmowe karnety oraz nadzieję na współtworzenie oferty dostosowanej do ich  potrzeb  i możliwości – relacjonuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments