Seniorka okradziona przez fikcyjnego funkcjonariusza CBŚP. Straciła 10 tys. dolarów

78 – letnia kobieta została okradziona, przez podającego się za funkcjonariusza CBŚP mężczyznę. Oszust zabrał z jej domu pieniądze w kwocie 10 tys. dolarów.

 

10 listopada do Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie o kradzieży znacznej sumy pieniędzy z domu starszej kobiety.

– Jak się okazało, na telefon stacjonarny seniorki zadzwonił mężczyzna z informacją o czekającej na nią paczce. Kobieta zakończyła rozmowę mówiąc, że to pomyłka. Po chwili na telefon komórkowy seniorki zadzwonił kolejny mężczyzna, który podając się za funkcjonariusza CBŚP poinformował, że pieniądze 78 – latki są zagrożone. Niczego nieświadoma seniorka zaufała swojemu rozmówcy. Do jej mieszkania przyszedł kolejny fikcyjny funkcjonariusz CBŚP, by wykonać czynności – relacjonuje st. asp. Monika Winnik.

 

Jeszcze w trakcie wizyty kobieta zorientowała się że padła ofiarą oszustwa, wtedy mężczyzna zabrał wyłożone na stole pieniądze i wybiegł. Seniorka straciła 10 tysięcy dolarów.

Pamiętajmy:

  • funkcjonariusze CBA, Policji, CBŚ nie informują telefonicznie o przestępstwie, którego ofiarą miał być rozmówca. Każdy taki przypadek jest próbą oszustwa,
  • funkcjonariusze nigdy nie żądają okazania, wypłacenia czy przekazania pieniędzy,
  • aby prawidłowo połączyć się z innym nr należy najpierw zakończyć jedno połączenie, jeżeli tego nie zrobimy z drugiej strony odezwie się oszust, który tylko potwierdzi wersję fałszywego funkcjonariusza,
  • nigdy przez telefon nie podajemy kwoty posiadanych w domu czy na rachunku bankowym pieniędzy, haseł i loginów umożliwiających dostęp do naszych oszczędności.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments