„Senior+” edycja 2021. W powiecie przasnyskim wsparcie dostaną 3 placówki

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki otwartego konkursu w ramach programu wieloletniego „Senior+” na lata 2021-2025 edycja 2021. Beneficjentami programu są jednostki samorządu terytorialnego, które mogły ubiegać się zarówno o wsparcie na utworzenie i/lub wyposażenie nowych placówek, jak i dofinansowanie placówek już istniejących.

 

W ramach konkursu w 2021 r. w województwie mazowieckim powstanie 13 nowych placówek „Senior+” (2 Dzienne Domy oraz 11 Klubów). Na utworzenie lub wyposażenie klubów seniora w naszym regionie środki otrzymały: gmina Szelków w powiecie makowskim, gmina Troszyn w Ostrołęckim, miasto Ostrołęka i powiat Ciechanowski.

 

Natomiast 76 już istniejących placówek (29 Dziennych Domów i 47 Klubów) otrzyma dofinansowanie na bieżącą działalność. Łączna kwota dofinansowania wyniesie ponad 7 mln zł.

W tym naborze pieniądze popłyną do trzech gmin naszego powiatu. Gmina Krzynowłoga Mała otrzymała 24 tys. zł, gmina Przasnysz również 24 tys. zł, gmina Jednorożec 48 tys. zł.

Z klubów seniora na Mazowszu skorzysta blisko 2,2 tys. seniorów.

 

M. Jabłońska


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments