fot. 2ORel
2. Ośrodek Radioelektroniczny w Przasnyszu gościł członków Sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych. Wizyta odbyła się we wtorek 19 maja i była związana z działalnością jednostki oraz jej rolą w systemie bezpieczeństwa państwa.
Parlamentarzyści zapoznali się z zadaniami realizowanymi przez przasnyski ośrodek, jego potencjałem operacyjnym oraz wyzwaniami wynikającymi ze współczesnego środowiska bezpieczeństwa.
Wizyta komisji w przasnyskiej jednostce
Podczas spotkania przedstawiono najważniejsze obszary działalności jednostki oraz zadania realizowane przez żołnierzy.
– 19 maja 2. Ośrodek Radioelektroniczny w Przasnyszu gościł członków Sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych. Wizyta była okazją do zapoznania się z zadaniami realizowanymi przez jednostkę, jej potencjałem operacyjnym oraz rolą w systemie bezpieczeństwa państwa – przekazuje płk Bogusław Postek.
Rozpoznanie radioelektroniczne i bezpieczeństwo państwa
Przedstawiciele komisji zapoznali się również z rozwiązaniami wykorzystywanymi w obszarze rozpoznania radioelektronicznego.
– Podczas spotkania przedstawiono zakres działalności Ośrodka, nowoczesne rozwiązania wykorzystywane w obszarze rozpoznania radioelektronicznego oraz wyzwania związane ze współczesnym środowiskiem bezpieczeństwa – informuje dowódca.
Jak podkreślono, spotkanie miało znaczenie także w kontekście współpracy instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo kraju.
– Wizyta Komisji stanowi ważny element współpracy pomiędzy instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo Rzeczypospolitej Polskiej, potwierdzając znaczenie przasnyskiego Ośrodka w strukturach Sił Zbrojnych RP – dodaje płk Bogusław Postek.

mat
