Sejm przyjął ustawę wydłużającą kadencje samorządów

W czwartek, 29 września 2022r. Sejm przyjął ustawę wydłużającą kadencje samorządów do 30 kwietnia 2024 r. Ustawa teraz trafi do Senatu.

 

Przyjęta ustawa autorstwa PiS ma na celu rozdzielenie dat wyborów parlamentarnych i samorządowych. Te bowiem zgodnie z kalendarzem wyborczym przypadają na jesień 2023 r.

Za przyjęciem ustawy opowiedziało się 231 posłów, przeciw było 209, a od głosu wstrzymała się 1 osoba. Wcześniej politycy PO, PSL i Lewicy wnosili o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu.

 

Ustawa przewiduje, że kadencja: rad gmin, rad powiatów oraz sejmików województw, która upływa w 2023 r., ulega przedłużeniu do dnia 30 kwietnia 2024 r. Wiosną 2024 r. (w maju) odbędą się również wybory do Parlamentu Europejskiego.

 

ren

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
1 miesiąc temu

Kto się nie załapie do sejmu startuje w samorządowych, tylko po to to zrobili żeby mieć szansę na drugie koryto jak do pierwszego się nie dostaną

Ait
Ait
1 miesiąc temu

Pół roku dłużej można kręcić wałki

sym
sym
1 miesiąc temu

Już zaczyna się dyktatura. Wydłużenie kadencji, zaraz będzie wydłużenie kadencji długopisa, a potem dożywotnia prezydentura. Żegnaj Polsko! Witaj Białoruś