Schola św. Anny z Bogatego wystąpiła w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego

Schola Św. Anny z Bogatego zaśpiewała znane utwory patriotyczne na koncercie „Jednym Głosem dla Polski”. Wydarzenie zorganizowano w Studiu Koncertowym Polskiego Radia w Warszawie.

 

Chór „Schola Św. Anny” z Bogatego przez cały rok brał udział w ogólnopolskim programie „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska”, edycja 2022. Program jest realizowany przez Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu i dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Celem jest upowszechnianie śpiewu zespołowego zarówno wśród dzieci, jaki i młodzieży szkolnej. Stanowi platformę rozwoju chóralistyki w kraju przygotowując uzdolnioną muzycznie młodzież do śpiewu w zawodowych zespołach. Co roku w Akademii  uczestniczy ponad 200 chórów. Wybrane zespoły w danej edycji mają szansę na udział w finałowych koncertach.

 

W poniedziałek, 7 listopada Schola Św. Anny wzięła udział w Koncercie Chórów Regionu Mazowieckiego Projektu „Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska”. Koncert pod nazwą „Jednym Głosem dla Polski” zorganizowano w Studiu Koncertowym Polskiego Radia. Repertuar koncertowy „wspierał wychowanie patriotyczne wśród młodych ludzi, a także wpływał na popularyzację pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej”. Można było usłyszeć, takie utwory jak „Białe róże”, „Pierwsza Kadrowa”, „Przybyli ułani”, czy też „Maki”.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maja
Maja
1 rok temu

Brawo!!! Świetna sprawa