Scenariusz lekcji z Krasnego doceniony przez Samorząd Mazowsza

Mazowsze w Europie to temat przewodni V edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

 

– Przesłane scenariusze wykazują się różnorodnym podejściem pod względem wykorzystywanych metod oraz form pracy z uczniem. Na uwagę zasługuje fakt, że pojawiły się propozycje wykorzystujące nauczanie w systemie zdalnym. Proponowane przez autorów karty pracy i teksty źródłowe zachęcają do odkrywania atrakcji Mazowsza – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

 

W kategorii scenariuszy dla uczniów w wieku 15 – 18 lat pierwsze miejsce zdobyli: Anna Gajek i Ireneusz Gajek ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Krasnem za scenariusz lekcji „Europejczycy z Mazowszem w sercu”.

Zgromadzony materiał po raz kolejny posłuży jako pomoc dydaktyczna. Ma być również inspiracją dla nauczycieli zajmujących się edukacją regionalną i ciekawą lekturą dla tych, którzy interesują się naszym regionem.

 

ren


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
was85
was85
2 lat temu

„Europejczycy z Mazowszem w sercu”? A gdzie można ten scenariusz lekcji przeczytać? Brzmi jak kawał niezłej propagandy..