Sarsa wystąpi w Chorzelach. Piknik Kolejowy otworzy linię nr 35 na odcinku Chorzele – Ostrołęka

Już 11 czerwca zostanie uruchomione połączenie kolejowe na linii nr 35 na odcinku Ostrołęka – Chorzele. To powrót pociągów na tej trasie po blisko 25 latach. Z tej okazji w Chorzelach odbędzie się Piknik Kolejowy. Nie zabraknie gwiazd polskiej sceny muzycznej.

 

– Do Chorzel, powiatu i regionu wraca kolej. To wielki skok cywilizacyjny i impuls rozwojowy dla naszej gminy i regionu. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam w niedzielę 11 czerwca do Chorzel – informuje burmistrz miasta i gminy Chorzele, Beata Szczepankowska.

Co w programie?

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11.30 – na peronie w Ostrołęce. Tam odbędzie się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli samorządu Mazowsza, Kolei Mazowieckich i Polskich Kolei Państwowych Polskich Linii Kolejowych. Po konferencji skład wyruszy do Chorzel.

 

Na miejsce dotrze o godzinie 13.00. Kolej powita Chorzelska Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Na miejscu odbędą się okolicznościowe przemówienia, potem wydarzenie przeniesie się na stadion miejski. Tu na mieszkańców i przybyłych gości czeka wiele atrakcji w tym: występy młodzieży z Ośrodka Upowszechniania Kultury, wesołe miasteczko, animacje dla dzieci, konkursy, strefa relaksu i stoiska wystawiennicze.

Gwiazdą pikniku będzie Sarsa, na scenie wystąpi też białostocki zespół disco polo Verdis.

Sarsa to polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Z wykształcenia magister sztuki w zakresie sztuki muzycznej. Wydała cztery solowe albumy studyjne: Zapomnij mi (2015), Pióropusze (2017), Zakryj (2019) i Runostany (2022). Pierwszy z nich promowała m.in. singlem „Naucz mnie”, który uplasował się na 1. miejscu na polskiej liście airplay, zdobył tytuł Cyfrowej Piosenki Roku 2015 oraz był pierwszym polskim singlem certyfikowanym diamentem.

 

Oprócz działalności solowej, od 2018 roku jako Sarsa Music, prowadzi działalność produkcyjno-kompozytorską. Tworzyła i produkowała muzykę ilustracyjną do filmów („PM2.5”. „Jak zostać gwiazdą”, Good job”) oraz dla innych artystów, w tym m.in. dla rapera Kękę (,,Brzmienie”), Ewy Farnej (,,Na ostrzu”, „Tu”), Damiana Ukeje („Od połowy”).

Na wydarzenie zapraszają: Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Robert Stępień, Prezes Zarządu Spółki Koleje Mazowieckie i Beata Szczepankowska, Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rafał
Rafał
15 dni temu

Gdyby Szczepankowski dalej rządził, to właśnie rozpoczynałaby się budowa kolei Ciechanów-Przasnysz-Chorzele.

Monia
Monia
15 dni temu
Reply to  Rafał

Raczej Ciechanów-Chorzele z pominięciem Przasnysza 😉

Przypominam o basenie w Chorzelach, za którego utrzymanie Chorzele nie chcą płacić…

Karol
Karol
15 dni temu
Reply to  Monia

Bądź sprawiedliwa, to że w Przasnyszu nie ma krytej pływalnia, to blokował Trochimiuk i Bieńkowski, a nie Szczepankowski!

Monia
Monia
15 dni temu
Reply to  Rafał

Dziwnym trafem Sarsa w Chorzelach, Margaret tego samego dnia w Przasnyszu, bo to akurat Dni Przasnysza.i

Bądź obiektywna
Bądź obiektywna
15 dni temu
Reply to  Monia

Dziwnym trafem w Chorzelach tego samego dnia starosta robi imprezę konkurencyjną, można to było przeczytać na info : „ Pierwszy etap konkursu na terenie powiatu przasnyskiego odbędzie się 11 czerwca na terenie przy obiekcie Mazowieckiego Centrum Sportów Zimowych w Chorzelach. ”

Jamal
Jamal
15 dni temu

Tak właśnie przejadane są publiczne pieniądze. A mogliby rondo zbudować w Przasnyszu na Orlika albo podłączyć obwodnicę Chorzel do DK.

Mariusz
Mariusz
14 dni temu
Reply to  Jamal

Podobno w ZGKiM Chorzele brakuje pieniędzy na wypłaty dla pracowników … A koncert takiej gwiazdy kosztuje ok 100 tys zł
Królestwo Bony się bawi

Max
Max
4 dni temu
Reply to  Mariusz

Widać to po sprzętach jakimi dysponuje ten zakład. Główne narzędzia to łopata, zdarta szczotka i taczka, no i ciągniki z lat 70 i nie mowa już o innych wynalazkach, które nie powinny się poruszać po drogach publicznych a szlachta się bawi