Samorządy z powiatu przasnyskiego z dofinansowaniem na walkę z bezdomnością zwierząt

Samorządy Miasta Przasnysz, Gminy Przasnysz oraz Gminy Jednorożec otrzymały środki finansowe na zapobieganie bezdomności zwierząt. Pieniądze mają pomóc w działaniach, które wpłyną na ograniczenie problemu.

 

Radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego podczas ostatniej sesji, która odbyła się we wtorek, 25 kwietnia przyznali samorządom pomoc finansową na realizację zadań w ramach „Mazowieckiego Programu Wsparcia Zapobiegania Bezdomności Zwierząt – Mazowsze dla zwierząt 2023”.

Pieniądze mają pomóc z działaniach, które wpłyną na ograniczenie bezdomności zwierząt i ich niekontrolowanego rozmnażania.

– Celem pilotażowego Programu Mazowsze dla zwierząt 2023 jest wsparcie finansowe gmin w działaniach dążących do ograniczenia zjawiska bezdomności zwierząt, a w szczególności zmniejszenie niekontrolowanego rozmnażania się zwierząt, przede wszystkim psów i kotów właścicielskich w celu zapobiegania bezdomności, edukację mieszkańców w zakresie humanitarnego traktowania zwierząt oraz odpowiedzialnej i właściwej opieki nad zwierzętami, jak również dodatkowe wsparcie dla gmin przeznaczone na schroniska dla zwierząt – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

 

Wsparcie finansowe dla jednostek samorządu terytorialnego województwa mazowieckiego ma posłużyć realizacji działań, które zostały określone w „Strategii rozwoju województwa mazowieckiego 2030+”.

Wśród beneficjentów były także samorządy z terenu powiatu przasnyskiego:

  • Miasto Przasnysz – Zapobieganie bezdomności zwierząt w gminie Miasto Przasnysz – 20 tys. zł
  • Gmina Jednorożec – Zapobieganie bezdomności zwierząt w gminie Jednorożec – 10 tys. zł
  • Gmina Przasnysz – Zapobieganie bezdomności zwierząt w gminie Przasnysz – 9 875,00 zł

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments