Samorządy z powiatu przasnyskiego podpisały umowy w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

W piątek, 13 października w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim, Delegatura w Ciechanowie odbyło się podpisanie umów samorządów z regionu ciechanowskiego i ostrołęckiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 

– Dziś podpisujemy kolejne umowy w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. To niezwykle ważne, żeby każdy, bez względu na to, czy mieszka w dużej czy małej miejscowości, mógł dojechać do szkoły, do pracy czy do lekarza. Dzięki nowoczesnym drogom gminy będą miały szansę rozwoju, zaś młodzi ludzie nie będą musieli się wyprowadzać ze swoich miast czy wsi. Dobre, bezpieczne drogi to wiele możliwości, są podstawą, bez której nie mogą powstawać nowe miejsca i ośrodki życia społecznego – mówi Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymały samorządy z terenu powiatu przasnyskiego:

  • Powiat Przasnyski – umowa na kwotę ponad 585 tys. zł na remont drogi powiatowej nr 3213W Przasnysz – Kobylaki – Brzeski Kołaki,
  • Gmina Czernice Borowe – umowa na kwotę blisko 1,5 mln zł na remont drogi gminnej Borkowo Falenta – Pierzchały – Pierzchałki,
  • Gmina Przasnysz – umowa na kwotę ponad 698 tys. zł  na remont drogi nr 320603W relacji Dobrzankowo – Leszno.

– Inwestycja w Gminie Przasnysz obejmuje remont około 1 483,00 mb drogi gminnej, który będzie polegać na odtworzeniu stanu pierwotnego. W ramach zadania planuje się wykonać nową nawierzchnię bitumiczną o szerokości 5,0 m, zjazdy bitumiczne, pobocza żwirowe o szer. 0,75 oraz oznakowanie i odwodnienie za pośrednictwem rowów – wyjaśnia samorząd.

– W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (wcześniej Funduszu Dróg Samorządowych), w latach 2019 – 2023 jednostkom samorządu terytorialnego z województwa mazowieckiego przyznano dofinansowanie na realizację 1324 zadań gminnych oraz powiatowych w łącznej kwocie blisko 2 mld zł (1 996 532 652,62 zł). Długość odcinków dróg objętych dofinansowaniem w latach 2019-2023 to ponad 1717 km. Ponadto, dofinansowaniem objęto podniesienie poziomu bezpieczeństwa na ponad 300 przejściach dla pieszych – dodaje MUW w Warszawie.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 miesięcy temu

Nie ma senatora ani Czerepacha???

Xamstwo
Xamstwo
4 miesięcy temu

jakim prawem PO piertolency w Komisjach pytaja „czy maja wydac pelny zestaw”?
Takich POwinno sie wypraszac , podziekowac z miejsca ,bo nie nadaja sie do demokracji.a spore podejtrzenie o manipulacje -rigged
Maro licze na komentarz samo POtepienie.

jak
jak
4 miesięcy temu
Reply to  Xamstwo

Mogłeś zwrócić uwagę ,że tak nie można .Brak odwagi? Chojrak niby anonimowy w necie.Skąd wiesz ,że to ludzie PO przecież nie są oznakowani.

sztos
sztos
4 miesięcy temu
Reply to  jak

task POnoc juz uniewaznil POjechanym to referendum,
wiec pretorianie z KOmisji POslusznie kreuja te 'niewaznosc’ hojraki.
Grzecznie to protokol spisywac -imie nazwisko POpapranca i odprowadzic w kajdankach.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 miesięcy temu
Reply to  Xamstwo

A mnie Pani grzecznie zapytala, czy kartę do referendum również sobie życzę. Oczywiście grzecznie podziękowałem.

Człowieku, biorąc pod uwagę co zrobiliście z tym krajem ty pytasz jakim prawem? A jakim prawem w publicznej telewizji, utrzymywanej z naszych podatkow, non stop leje się prymitywna propaganda i szczucie na opozycję???

pkw
pkw
4 miesięcy temu

wlasnie kacapski the billu decyduje sie ile baranow procentowo mysli jak Ty-PO taargowicku.
Ale nie falszujcie, nie manipulujcie, nie cwaniakujcie! Boisz sie ze okaze sie ze to garstka? lub POkazna medialna czesc 'miliona’ z warszafki kreowana w gadzinufkach oplacanych z poza kraju?

wiesz, cala pravde, 24h na godzine na haju mozesz ogladac ile chcesz , ale nie znaczy ze ma to cos wspolnego ze stanem faktycznym!
Odwagi, nie pekaj Stiopa

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
4 miesięcy temu
Reply to  pkw

Naucz się najpierw pisać po polsku, bo mnie oczy bola od czytania tych bredni.
Nie przebrnąłeś najwyraźniej czwartej klasy podstawówki, dlatego tak łatwo tobą manipulować.