Samorządy wesprą zakup diatermii chirurgicznej dla przasnyskiego szpitala. Do czego służy urządzenie?

Przasnyski szpital planuje zakup diatermii chirurgicznej. Urządzenie będzie wykorzystywane na bloku operacyjnym. Inwestycję wspierają samorządy gmin powiatu przasnyskiego.

 

– W sierpniu br. planowany jest zakup diatermii chirurgicznej na potrzeby Bloku Operacyjnego – aparatu koniecznego do przeprowadzenia każdego rodzaju zabiegu – informuje dyrektor SP ZZOZ w Przasnyszu, Zbigniew Makowski.

–  Urządzenie to wykorzystuje się przede wszystkim do cięcia i usuwania zmian chorobowych, a dzięki zjawisku elektrokoagulacji w miejscu ingerencji w tkanki nie dochodzi do krwawienia – dodaje.

 

Przewidywany koszt inwestycji to ok. 60 tys. złotych.

Zakup diatermii wesprą gminy powiatu przasnyskiego. Dotację zadeklarowały już władze Przasnysza (zarówno burmistrz, jak i radni miejscy). W czasie ostatniej sesji zabudżetowano na ten cel 10 tys. złotych.

– Możemy potwierdzić, że większość gmin powiatu zadeklarowała wsparcie finansowe w/w przedsięwzięcia, podobnie jak Burmistrz Przasnysza i Rada Miejska. O szczegółach poinformujemy po finalizacji kwestii formalnych – komentuje dyrektor.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments