Samorządy murem za linią kolejową Zegrze – Przasnysz. Ministerstwo Infrastruktury sugeruje… autobusy

Rada Miasta Przasnysz i Rada Powiatu Przasnyskiego podjęły uchwałę popierającą kontynuację projektu budowy linii Zegrze-Przasnysz oraz inicjatywy realizacji „Kolei Północnego Mazowsza”. Ministerstwo Infrastruktury w temacie wypowiada się niezwykle ostrożnie.

 

W ostatnim czasie w związku z brakiem rozstrzygnięcia przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej linii kolejowej Zegrze – Przasnysz, oraz informacjami o trwającym ministerialnym przeglądzie projektów realizowanych w formule programu Kolej+, samorządy podejmują uchwały nawołujące do realizacji połączenia kolejowego do Przasnysza.

Swoje stanowcze poparcie dla dalszej realizacji projektu pn. budowa linii kolejowej Zegrze – Przasnysz jako realizacja szlaku „Kolei Północnego Mazowsza” w ramach programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej + do 2028 roku wyrazili radni Miasta Przasnysz i Radni Powiatu Przasnyskiego.

– Zgodnie ze zgłoszeniem radnego Jarosława Szmulskiego, uchwała Powiatu Przasnyskiego w sprawie kolei na Północnym Mazowszu, trafi nie tylko do lidera projektu – Miasta i Gminy Serock oraz Ministerstwa Infrastruktury, ale również do parlamentarzystów z naszego regionu, którzy mogliby wesprzeć tę inicjatywę – informuje Powiat Przasnyski.

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały: „Inicjatywa realizacji ww. połączenia kolejowego stanowi niespotykany w skali regionu przykład współpracy między samorządami różnych szczebli, która ma szansę trwale odmienić obraz północnej części Mazowsza, czego najdobitniej dowodzi dynamiczny rozwój inicjatywy na przestrzeni ostatnich 4 lat”.

W piśmie podkreślono, że wykluczenie komunikacyjne, z którym mierzą się mieszkańcy samorządów pozbawionych dziś dostępu do infrastruktury kolejowej, jest źródłem wielkich problemów rozwojowych, społecznych, ekonomicznych, demograficznych oraz środowiskowych miast i gmin Północnego Mazowsza.

Zwrócono także uwagę, że wyniki wstępnego studium prognostycznego dla tej inwestycji, sporządzonego dzięki wysiłkowi 18 samorządów, potwierdzają zasadność budowy nowej linii kolejowej z Zegrza do Przasnysza, a także istotność tego projektu z punktu widzenia Warszawskiego Węzła Kolejowego, aglomeracji warszawskiej oraz zobowiązań naszego kraju do redukcji emisji CO2.

Propozycje uchwał wspierających ideę budowy linii Zegrze-Przasnysz w ramach Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej+ do 2028 roku, przedłożono wszystkim samorządom uczestniczącym w projekcie.

My, o przyszłość projektu zapytaliśmy Ministerstwo Infrastruktury.

– Ministerstwo Infrastruktury zasygnalizowało potrzebę przeanalizowania całej infrastruktury kolejowej zarządzanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w kontekście m.in. efektywności ponoszonych nakładów na inwestycje oraz zwiększenia przepustowości na poszczególnych liniach kolejowych. Wobec powyższego PKP PLK dokonuje przeglądu zakresów rzeczowych planowanych do realizacji projektów inwestycyjnych, jak również inwestycji już rozpoczętych. Dotyczy to również Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 roku – poinformowała Anna Szumańska, rzecznik prasowa ministerstwa.

Resort do pytań odnosi się bardzo ostrożnie. Choć deklaracja, że linia Zegrze – Przasnysz nie będzie kontunuowania nie padło, to sam przekaz i informacja dotycząca próby zapewnienia oferty autobusowej, nie pozwala mieć zbyt dużych nadziei.

– Działania zarządcy infrastruktury kolejowej powinny być ukierunkowane tak, aby parametry modernizowanej i budowanej infrastruktury na poszczególnych liniach kolejowych zostały w sposób optymalny osiągnięte, przy racjonalnym wydatkowaniu środków publicznych. Celem jest efektywne gospodarowanie środkami publicznymi poprzez jak najlepsze dopasowanie środka transportu do potrzeb danego regionu, połączeń komunikacyjnych i potoków pasażerskich. Rozważane będą również działania polegające na zapewnieniu dobrej oferty autobusowej z wysoką częstotliwością (kilkanaście par połączeń dobowo), powiązanej w punktach przesiadkowych z ofertą kolejową na istniejących liniach kolejowych – przekazuje nasza rozmówczyni.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
58 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Przasnyszanin
Przasnyszanin
15 dni temu

Gdzie ten uśmiechnięty elektorat ? Kolej + głupota, to szukajcie sobie podróży na blacarze

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
15 dni temu
Reply to  Przasnyszanin

Przecież Semafor teraz wszystko załatwi. Walczył o ciuchcię, to ma teraz szanse się wykazać.

Zamiast pociągnąć tory do Ciechanowa, co było całkiem relane, to opowiada się bajki o kolejce do Zegrza. Tylko co mi z tego Zegrza? Jak mam dalej do Warszawy się dostać? A z Ciechanowa można uderzyć na Warszawę jak i na północ.

Gosia
Gosia
15 dni temu

Skończ z tymi swoimi mądrościami, jak zwykle masz coś głupiego do napisania

Pani Gosiu, to brzydkie
Pani Gosiu, to brzydkie
15 dni temu
Reply to  Gosia

Niekoniecznie zawsze zgadzam się z tym co pan Marek ogłasza, w tym wypadku jednak ma moim zdaniem rację. Po co nam kolej do Zegrza? Kto to wogole wymyślił? Chyba nie do końca sprawny intelektualnie człowiek. Mnie jest potrzebna komunikacja z Przasnysza do Ciechanowa, Warszawy i innych znaczących miejscowości. Zegrze mi do niczego nie potrzebne.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
15 dni temu

Marek, nie pan Marek 😅

U96
U96
15 dni temu

Przecież z Zegrza macie SKM do Warszawy co chwilę. Czy wy jesteście trzeźwi w tym Przasnyszu?

Trzeźwy
Trzeźwy
15 dni temu
Reply to  U96

Z Ciechanowa mamy połączenia na całą Polskę panie nietrzeźwy

U96
U96
15 dni temu
Reply to  Trzeźwy

Ta kolej ma służyć kilku miastom, a nie waszym zapyziałym ambicjom. Czy z Makowa ludzie też mają dojeżdżać prze Przasnysz Ciechanów do W-wy? Gdyby to miało służyć tylko wam to zapewniam że nikt palcem nieb kiwnie.

Tomek Janiszewski
Tomek Janiszewski
11 dni temu
Reply to  Trzeźwy

Ale w Ciechanowie, odmiennie niż w Warszawie nie wsiądziesz w p…dolino o ile cię na nie stać.

Ala
Ala
15 dni temu

Istnieje niedawno zmodernizowane połączenie kolejowe z Warszawy do Zegrza. I choć wybudowanie odcinka Zegrze-Przasnysz połączyłoby nasz powiat ze stolicą, szanse na powstanie nowej linii oscylują wokół zera. Lokalni politycy nam tego nie powiedzą 🙂

Tomek Janiszewski
Tomek Janiszewski
11 dni temu
Reply to  Ala

Lokalni politycy Wam tego nie powiedzą bo to oni utrupili projekt wywalając stację całe kilometry już nie od centrów ale od granic miast! Zapytajcie ich kto im to podszepnął.

Tomek Janiszewski
Tomek Janiszewski
11 dni temu

Kolej z Przasnysza ma być nie do Zegrza tylko do Warszawy przez Maków, Pułtusk, Zegrze i Legionowo, półmózgu!

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
15 dni temu
Reply to  Gosia

A może jakieś argumenty? Czy tylko pyszczeć umiesz?

Tomek Janiszewski
Tomek Janiszewski
11 dni temu

Więcej szacunku dla Kobiety, nocny marku!

Monika
Monika
15 dni temu

Ja mieszkam w Zegrzu i S4 na dworzec gdański dojeżdżam w 36 minut

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
15 dni temu
Reply to  Monika

No to da łącznie prawie 3 godziny podróży z Przasnysza na Centralny. Robi wrażenie…

Monika
Monika
15 dni temu

Z Zegrza do Przasnysza jadę równą godzinę przy przepisowej jeździe

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
15 dni temu
Reply to  Monika

No ale nie pociągiem…

Tomek Janiszewski
Tomek Janiszewski
12 dni temu

Kretynie, zważ że SKM staje między Zegrzem a Warszawą Gdańską na wszystkich stacjach i przystankach, odległych od siebie nieraz o pojedyncze kilometry. Na niezabudowanych obszarach na północ od Zegrza przystanki będą znacznie rzadsze, a kilka przyspieszonych kursów do Przasnysza może uwzględniać tylko te ważniejsze: Legionowo, Wieliszew, Zegrze Południowe, Serock, Pułtusk, Maków i Przasnysz. W niemal identycznej odległości co Przasnysz leży od Warszawy Radom, i tam przyspieszone pociągi KM dojeżdżają mniej więcej w godzinę, a i te wszędziestające jada nieporównanie krócej niż 3 godziny. 3 godziny to możesz jechać do Warszawy przez Zegrze swoim wieśwagenem jak w korek wpadniesz.

Maja
Maja
14 dni temu
Reply to  Monika

A ja dojeżdżam w 34 minuty z Zegrza do Gdanskiego do metra potrzeba tylko S4 co 30 minut i ok.

Zibi59
Zibi59
15 dni temu

Z Zegrza są pociągi do Wawy

Tomek Janiszewski
Tomek Janiszewski
12 dni temu
Reply to  Zibi59

I może być jeszcze więcej, bo pociągi KM z Przasnysza nie skończą biegu w Zegrzu tylko pojadą dalej do Warszawy, przynajmniej Gdańskiej.

U96
U96
15 dni temu

Przecież z Ciechanowa masz bezpośrednio na W-we pociągi regio KM co chwila. O czym ty w ogóle piszesz? Spójrz na mapę, kto będzie z Ciechanowa jeździł przez Przasnysz i Maków na Warszawę? Ocknij się gimbusie. Jeśli już, to dociągnąć do Chorzel i jest najkrótsza trasa przez Szczytno na Mazury co może dać większą ilość chętnych do jazdy niż ślepa krańcówka w 15 tys. Przasnyszu. Poza tym to trzeba się w ogóle zastanowić nad sensownością przy proponowanym przez samorządy położeniu stacji prawie poza granicami miast. Np w Serocki chcą stacji aż za obwodnicą miasta, to jest chore bo kto dzień w… Czytaj więcej »

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
15 dni temu
Reply to  U96

A może jakiś przasnyszanin wpadnie na to, żeby przez Ciechanów jechać do Warszawy, Olsztyna albo Gdańska? O tym nie pomyślałeś?

Gdzie napisałem żeby ktoś z Xiechanowa jechal na Warszawę przez Przasnysz???

Kerakles
Kerakles
15 dni temu

Po*ebało cię!!!Dla ciebie mają ciągnąć tory do Ciechanowa.Bo ty chcesz przez Ciechanów do Warszawy.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
15 dni temu
Reply to  Kerakles

Ile będziesz miał połączeń do Zegrza, a ile jest połączeń z Ciechanowa do Warszawy? Kolejka do Zegrza będzie się telepać przez wszystkie wioski po drodze. Pociąg z Ciechanowa jedzie na centralny niecałą godzinę. Więc na 100% szybciej będzie jechać przez Ciechanow niż przez Zegrze. W Zegrzu też czeka Cie przesiadka przecież.

Hubi
Hubi
15 dni temu

Chyba pospieszny bo napewno nie KM

ZzielonegoWzgorza
ZzielonegoWzgorza
14 dni temu

pajacu dobrze wiesz ze z Ciechanowa ta trakcja do warszawy tez sporokreci i okreznie daje a ni9e wprostej optymalnej lini zeby okrazyc zalew samochodem/skuterem dojade z przasnysza i z powrotem do styku obu lini pod zegrzem. A ty najpierw stracisz czas hipotetycznie doijechanie do na stacji w ciapsnyszu, pozniej przetoczy sie dziwo do ciechanowa. tam wysiadzieszi tsracisz czas na przesiadke a stamtad poo poltorej godzinie bedziesz w wawie. BEZ SENSU GLOMPIE kapusciany. Szacuje taki przejazd na dwa razy dluzszy , dwa razy wiecej czasu i dwa razy drozszy . Ja smigam przepisowo w niecala godzine wiejskimi drogami przez Leszno skuterkiem… Czytaj więcej »

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
13 dni temu

Człowieku, ty nawet słowa „głąb” poprawnie napisać nie umiesz. Wróć do szkoły a później zabieraj się za dyskusje ze mną.

Tomek Janiszewski
Tomek Janiszewski
12 dni temu

Istotnie LK9 mocno kręci, omijając podmokłe tereny w okolicach ujścia Wkry do Narwi. Wskutek powyższego nadkłada się niemało drogi od Pomiechówka przez Nowy Dwór Mazowiecki aż do Legionowa. Przed wojną istniało obejście tego wywijasa między obecną stacją Legionowo Piaski przez Skrzeszew do samego Nasielska, gdzie do dziś widać ocalały kikut toru. Spekuluje się o celowości odbudowy tej linii, ale na potrzeby p…dolino i ewent. pociągów towarowych. Pociągi regionalne, w tym KM z Ciechanowa na pewno nie skrócą sobie drogi w ten sposób, kosztem ominięcia Nowego Dworu Mazowieckiego, a może i Legionowa. Tym samym bezapelacyjnie najkrótsza trasa z Przasnysza do Warszawy… Czytaj więcej »

U96
U96
15 dni temu

Tak, pomyślałem. I dlatego uważam że powinno to być spięte w Chorzelach z LK35, i wtedy pojedziesz do Olsztyna i do Gdańska a nawet do Ełku. Trochę ci się w głowie porypało jeśli myślisz że jakiś kraj stać na podpinanie do kolei każdego zadupia w każdym kierunku jaki sobie zażyczy jakiś nieogarnięty cymbał. Chcecie mieć kolej w każdym kierunku to budujcie za swoje, bo tego kraju na to nie stać żeby paru oszołomom forumowym fundować kolejki w każdą stronę.

Tomek Janiszewski
Tomek Janiszewski
12 dni temu

Temu mogłaby służyć zupełnie inna linia kolejowa: Ciechanów – Przasnysz – Chorzele. Wtedy z Przasnysza będzie można pojechać nie tylko do Warszawy lub Gdańska przez Ciechanów, ale i do Olsztyna lub Pisza a nawet Ełku przez Chorzele i Szczytno. Ale od czegoś trzeba zacząć, i linia Przasnysz – Zegrze jest z oczywistych powodów najpotrzebniejsza.

Tomek Janiszewski
Tomek Janiszewski
11 dni temu
Reply to  U96

Wyjątkiem był Maków Mazowiecki gdzie w jednym z wariantów (W-1, „czerwonym”) odgięto przebieg linii tak aby wcisnąć się w lukę w zwartej zabudowie w wyniku czego stacja znalazłaby się bliżej miasta. niż we wstępnie zaakceptowanym wariancie W-2 („różowym”). Można było zmodyfikować wariant W-2 o korzystne elementy dwóch pozostałych (np. wariant W-3 „zółty” przewidywał dla odmiany nie tylko stację w Pułtusku dużo bliżej miasta niż „różowy” ale i trzymał się w miarę blisko cofki Narwi, dzięki czemu turystyczna użyteczność linii kolejowej nie kończyłaby się na Zegrzu Południowym, co ma miejsce dziś). Poprawiono” jednak wariant W-2 w taki sposób aby do reszty… Czytaj więcej »

Paweł
Paweł
15 dni temu

Nimku z Zegrza jedzie do warszawy

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
15 dni temu
Reply to  Paweł

O sobie teraz piszesz?

ZzielonegoWzgorza
ZzielonegoWzgorza
14 dni temu

Szaowny prafciwy glompie . Nikt do twojego ciechanowa zeby stamtad pojechac do wawy NIE skorzysta i DOBRZE o tym wiesz. Cala skomplikowana podroz z przesiuadka, poczekalnia bylaby za dluga i za droga! kropka. Uwierz ze wciade w skuterek eletryczny i przez Leszno wiejskimi drogami w godzine (bez deszczu i sniegu) [dojade do Zegrza a stamtad pojade zwykla kolejka. albo do Tarchomina a tam w tramwaj co kilka minut i na druga strone do stacji koncowej metra Mlociny. Tanio i szybko. Nad morze przz twoj ciechanow to tez wyjatkowo kto pojedzie. BEZ SENSU PITOLISZ. Jedyne co mialoby sens do Ciechanowa to… Czytaj więcej »

imie
imie
15 dni temu

samorządy murem za linią kolejową Zegrze – Przasnysz. Ja z kolei murem jestem za tym żeby Polacy byli bogaci i szczęśliwi, i żeby ogólnie było wszystkim dobrze.

Murem za dobrobytem
Murem za dobrobytem
15 dni temu
Reply to  imie

Oj, ja też 😂😂😂

Tomek Janiszewski
Tomek Janiszewski
11 dni temu
Reply to  imie

A ja jestem za tym aby za murem znalazły się samorządy, zwłaszcza Serocka i Pułtuska które zepsuły i skompromitowały ideę Kolei Północnego Mazowsza. W Pułtusku stoją do dziś zabytkowe, niewykorzystywane koszary które Batiuszka Car nam zostawił w spadku. Zamiast na dworzec kolejowy (tory wzdłuż Al. Tysiąclecia gdzie jest spora rezerwa terenowa pozostawiona w zamyśle pod drugą jezdnię a dalej przez krótki tunel pod wylotową ul. Wojska Polskiego oraz pod ul. Kardynała Wyszyńskiego) – będzie można zaadaptować je na tiurmę!

Zibi59
Zibi59
15 dni temu

Niech elektorat tak potężny PiSu dalej popiera tych przestępców to będziemy dorożkami jeździć

Tymek
Tymek
15 dni temu

A moze tu tylko chodzi by gonic kroliczka i brać dopłaty?

mieszkaniec
mieszkaniec
15 dni temu

Bo to jest bezsensowne. Pociąg z Przasnysza do Ciechanowa i by starczyło. Tak do Zegrza to pustki będą i nie mówcie że nie, do pracy do stolicy od nas to jeździ jakaś garstka osób myślę

U96
U96
15 dni temu
Reply to  mieszkaniec

Planują bezpośrednie pociągi z Przasnysza do W-wy a ten z uporem maniaka mówi że woli jeździć przez Ciechanów choć nadrabia z 60 km. Czy poza głową wszystko w porządku?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
15 dni temu
Reply to  U96

Jak policzyłeś te dodatkowe 60 km??? Do Ciechanowa przez Mławę chcesz jechać?

Tomek Janiszewski
Tomek Janiszewski
11 dni temu

Owszem była i taka propozycja. Aby przekuć pozostałości wąskotorówki na normalny rozstaw i dojeżdżać z Przasnysza do Mławy. Zapewne Grudusk by się z tego ucieszył ale Maków to już na pewno nie.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
15 dni temu
Reply to  U96

Aż sprawdziłem. 98 km masz pociągiem z Ciechanowa do Warszawy Centralnej.
Dodaj 30 km z Przasnysza do Ciechanowa.

Samochodem na centralny jest jakieś 110 km.

Z Ciechanowa na Warszawę masz pociągów jak mrówków. Ile będzie połączeń za Przasnysza na Warszawę? 2 dziennie?
Do tego z Ciechanowa możesz ruszyć na północ.

Kerakles
Kerakles
15 dni temu

To czemu jesteś przeciw CPK?
Z lotnisk regionalnych nie dolecisz wszędzie.Niema rejsów,bo za mało jest ludzi.O cargo w ogóle niema co marzyć.
Natomiast z takiego portu lotniczego jak CPK polecisz gdzie chcesz.
Acha wolisz poleciecieć do Frankfurtu i tam się przesiadać gdzie chcesz,lecieć na cały świat.
Ależ ty jest zakłamany,tfu.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
15 dni temu
Reply to  Kerakles

Nie jestem przeciw CPK, tylko przeciw CPK w skali zaproponowanej przez PiS. Takiego ruchu tam długo jeszcze nie będzie. A lotnisko trzeba będzie utrzymać.

Tomek Janiszewski
Tomek Janiszewski
11 dni temu

Powiedz to władzom BłotKomu za sprawą których Olsztyn ma lotnisko w Szymanach a busiarze bez opamiętania kroją po kieszeni tych co skusili się na „tanie” loty.

U96
U96
15 dni temu

Tu nie chodzi żeby spiąć tylko waszą dziurę z siecią, ale też Maków i Serock. Oni też mają dymać p. Ciechanów? Gdyby to miało być tylko dla waszego Pierdziszewa to nie byłoby w ogóle tematu.

Tomek Janiszewski
Tomek Janiszewski
12 dni temu

Koleje Mazowieckie planują 14 bezpośrednich pociągów z Przasnysza do Warszawy p. Zegrze na dobę. Jeszcze jakieś pytania? Ale aby one pojechały – muszą mieć po czym jeździć. A żaden odpowiedzialny rząd (w tym i poprzedni) nie będzie fundował paru doopkom zasiadającym na stołkach w Pułtusku i Serocku fanberii w postaci kolei otmuchów, ze stacjami oddalonymi od miast o wiele kilometrów, z których w najlepszym razie skorzysta paru mieszkańców okolicznych wiosek jeśli będą mieli interes jechać aż do Warszawy a przynajmniej Legionowa, bo do Pułtuska i Serocka nie dojadą. Ale jełopom z obu ratuszy marzy się prestyż: stacja PKP Pułtusk i… Czytaj więcej »

Kerakles
Kerakles
15 dni temu
Reply to  U96

U niego niema nic w porządku.

Zdegustowany
Zdegustowany
15 dni temu

W cenie tej linii można zapewnić 2 kursy dziennie przez 50 lat. Wyleasingować autobus hybrydowy, zatrudnić kierowcę, pobudować dworzec z prawdziwego zdarzenia i zatrudnić osobę do informacji. Zostanie jeszcze kasy na jakieś linie miejskie i podmiejskie też na 50 lat. A jeśli uwzględnić koszty wywłaszczeń to będzie wystarczająco kasy na odbudowanie PKS w stanie świetności.

Tomek Janiszewski
Tomek Janiszewski
11 dni temu
Reply to  Zdegustowany

Mówisz – PKS, myślisz „Czapliccy”. A może pracujesz dla tych busiarzy?

Łukasz
Łukasz
14 dni temu

Ministerstwo widocznie widzi bezsens tego przedsięwzięcia promowanego przez przasnyskiego Semafora.Jedynym słusznym i ekonomicznie uzasadnionym rozwiązaniem jest utworzenie linii Chorzele- Przasnysz-Ciechanów.
Jeśli chcę dojechać do Warszawy to wolę to zrobić przesiadkę w Ciechanowie niż w Zegrzu

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
13 dni temu
Reply to  Łukasz

Ale pisowskim przygłupom nie wytłumaczysz…

Tomek Janiszewski
Tomek Janiszewski
12 dni temu
Reply to  Łukasz

A skąd bierzecie tę przesiadkę w Zegrzu do Warszawy, misie kolorowe? Do Zegrza będzie z Warzawy dojeżdżać SKM, tak jak dziś, co godzinę i tam kończyć bieg. Dalej, aż do Przasnysza pojadą z Warszawy bezpośrednie pociągi KM, wplecione między kursy SKM. Jeżeli jednak kolej Zegrze – Przasnysz upadnie – podziękujcie za to idiotom rządzącym Serockiem i Pułtuskiem, którzy wywalili tory i stacje o wiele kilosów od granic miast. Zapytajcie kto im podłożył na sesje jednobrzmiące gotowce z wyticznemi jak mają głosować, i „uzasadnieniem” jakoby kolej bliżej miasta uniemożliwiła jego rozwój. Gdyby tacy sami idioci rządzili Warszawą międzywojenną, to linia średnicowa… Czytaj więcej »

Grzegorz
Grzegorz
12 dni temu

Myślę, że władze centralne nie widzą uzasadnienia dla linii okrążającej szerokim
łukiem miasta, ze stacjami zlokalizowanymi pod lasem.
Prawda jest taka: albo lokalne władze przestaną ulegać presji lobbystów i zdecydują się
na pociąg dla mieszkańców – czyli możliwie najbliżej gęstej zabudowy; albo nic z tego
nie będzie. Żeby ponosić koszty na inwestycje, trzeba mieć wyraźny obraz ich sensownego wykorzystania. Stacje usytuowane za obwodnicą wykorzystaniu inwestycji raczej przeczą. Poza tym droga S61 będzie stopniowo wydłużana.
Wybór należy do mieszkańców – czy ciągle będą wybierać do władz osoby ulegające
lobbystom.