Samorządy miasta Przasnysz i gminy Przasnysz z dodatkowymi pieniędzmi na promocję wymiany „kopciuchów”

NFOŚiGW przedstawił wyniki rocznego rankingu gmin w programie „Czyste Powietrze”. 625 samorządów zyska dodatkowe fundusze na promocję wymiany „kopciuchów” i termomodernizacji domów. Na liście rankingowej są również miasto i gmina Przasnysz.

 

NFOŚiGW opublikował wyniki pierwszego, rocznego rankingu gmin w priorytetowym programie „Czyste Powietrze”.

– Cieszę się, że tak wiele samorządów włączyło się w promowanie programu Czyste Powietrze. Ponad dwa tysiące gmin w Polsce przystąpiło do współpracy z wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska. Dziś wyróżniamy 625 najaktywniejszych” – podkreśliła Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska.

– Zachęcam wszystkich tych wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, którzy dotychczas omijali nasz program, do włączenia się i wsparcia mieszkańców swoich gmin w wymianie źródeł ciepła i termomodernizacji budynków mieszkalnych – dodała.

 

NFOŚiGW wskazał 625 gmin, które zyskały dodatkowe fundusze w łącznej kwocie 16 mln zł. Pieniądze zostaną rozdzielone pomiędzy te samorządy gminne, które w rankingu osiągnęły najwyższą wartość wskaźnika. Przyjęto, że środki będą skierowane do ok. 30% wszystkich gmin, które zawarły porozumienie ws. wdrażania programu „Czyste Powietrze” do 31 marca 2022 r. Kwota dodatkowego finansowania wynosi zatem 25 600 zł na każdą z 625 gmin o najwyższej wartości wskaźnika, zgodnie z wyliczeniem: 16 000 000 : 625 = 25 600 zł.

Samorząd Miasta Przasnysz zajął w rankingu ogólnopolskim 35. miejsce i 1. miejsce na Mazowszu. W rankingu znalazła się również Gmina Przasnysz, która zajęła 580. miejsce.

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konowal
Konowal
1 miesiąc temu

oooo burmistrzowi gratuluję sukcesu. 25 000 piechotą nie chodzi