Samorządowcy z wizytą w Sejmie RP.

We wtorek,12 lutego, burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beata Szczepankowska wraz z kierownikiem referatu promocji Urzędu Miasta i Gminy Chorzele i jednocześnie radnym miejskim w Przasnyszu Sławomirem Czaplickim uczestniczyli w Sejmie RP w zorganizowanym przez Klub parlamentarny PSL spotkaniu samorządowców z całego kraju.

Obok głównego inicjatora spotkania prezesa PSL Władysława Kosiaka-Kamysza, swoje prelekcje dotyczące przyszłości i roli dla lokalnych społeczności polskiego samorządu wygłosili m.in.: prof. Jerzy Stępień – współtwórca reformy samorządowej z 1990 roku oraz poseł Piotr Zgorzelski – zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.

Prezydenci, burmistrzowie, wójtowie oraz radni reprezentujący samorządy z całego kraju, w swoich wystąpieniach przedstawiali problemy, z jakimi zderzają się w codziennej pracy na rzecz mieszkańców oraz proponowali konkretne rozwiązania systemowe w takich obszarach jak oświata, rolnictwo, pomoc społeczna, czy inwestycje w infrastrukturę.

Dezyderat z wnioskami i postulatami samorządowców sporządzony ze spotkania, zostanie przekazany Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Źródło UM Chorzele
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments