Samorządowcy i radni z gminy Jednorożec sadzili las [FOTO]

Akcja sadzenia drzewek w gminie Jednorożec odbyła się 6 maja 2022 r. Inicjatorem był wójt Krzysztof Iwulski.

 

Uczestnikami akcji byli pracownicy Urzędu Gminy i Ośrodka Pomocy Społecznej oraz radni i sołtysi. Na terenie zrekultywowanego wysypiska śmieci w Jednorożcu posadzono 3-letnie młode brzozy i sadzonki dębu w liczbie ok. 500 szt.

– Sadzenie zaplanowano na początku maja, bo to bardzo dobry termin na przyjęcie się drzewek. Wspólne sadzenie drzew przyczynia się do zwiększenia zalesienia oraz zmniejszenia skutków zmian klimatycznych na Ziemi. Uczestnicy mają nadzieję, że szybko będą mogli cieszyć się pięknymi drzewami – podsumował akcję Urząd Gminy w Jednorożcu.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz.K.
Grzegorz.K.
9 dni temu

Co to za lasy bez lodówki. A teraz inny temat. Moje i tylko moje zdanie. Nie podoba mi się coś. Podsumuję baseny letnie dla Przasnysza. Obiecywane już od 2018 r w czasie wyborów. Chciał budować pan startujący na burmistrza miasta Przasnysz. Następnie sprawę przejął burmistrz Chrostowski, który wybierał tą tańszą i szybszą w realizacji opcję, niż krytą pływalnię ( tutaj na te rozwiązanie nie zgodzili się radni) Następnie letnie baseny stelażowe obiecywał starosta Bieńkowski w 2020 r. I teraz : Toruń – Bydgoskie przedmieście. Informacja ze stron miasta Toruń. Rok 2018. Zbudowano 3 niecki basenowe.  Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł niespełna… Czytaj więcej »

Grzegorz.K.
Grzegorz.K.
9 dni temu
Reply to  Grzegorz.K.

Dodam, że na e-Przasnysz w 2020 roku podawano za przykład baseny letnie w Toruniu, które wizytował starosta Bieńkowski ( jest wrzucony filmik z tego). Informacja jaka została podana : „Powiat Przasnyski ma zamiar wziąć przykład z Torunia w którym funkcjonują już trzy kompleksy odkrytych basenów letnich. Ostatni został wybudowany w tym roku. Najnowszy kompleks basenów znajdujący się przy ul. Kujawskiej (w sąsiedztwie Campingu Tramp) zbudowała firma Timber Project Sp. z o.o. z Warszawy. Wartość prac wyceniono na 2.398.373.98 zł. Co za te pieniądze powstało? dwa baseny: dla młodzieży i dorosłych – każdy o wymiarach 12 na 25 metrów i głębokości 120 cm… Czytaj więcej »

Grzegorz.K.
Grzegorz.K.
9 dni temu
Reply to  Grzegorz.K.

Obiecywali, obiecywali, obiecywali.
Ciągle coś było na przeszkodzie.
Aż…
Z basenów droższych o dobre 6 milionów, będzie można skorzystać o dziwo w roku wyborów samorządowych 2023…