Salmonella w dwóch partiach mięsa drobiowego z Cedrobu.

Główny Inspektor Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące wycofania dwóch partii mięsa drobiowego ze względu na wykrycie obecności bakterii Salmonella Enteritidis. Producentem jest ciechanowski Cedrob.

 

Jak podaje GIS, w wyniku działań urzędowych Inspekcji Weterynaryjnej wykryto Salmonella Enteritidis w 1 z 5 próbek wycinków skórek szyi kurcząt oraz w 1 z 5 próbek ud z kurcząt należących do partii numer 232/2/222/20.

Mięso drobiowe jest przeznaczone do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy.

Ostrzeżenie dotyczy całej partii mięsa drobiowego oznaczona numerem 232/2/222/20 obejmującej różne elementy drobiowećwiartkę tylną z kurcząt, filety z piersi kurcząt, filety z piersi kurcząt z obojczykiem, kurczaka bez podrobów, łapy z kurcząt, mięso drobne z kurcząt, nogi z kurcząt, piersi z kurcząt, podudzia z kurcząt, porcje kulinarne kuprowe, porcje kulinarne z kurcząt, serca z kurcząt, skórki z kurcząt, skrzydła z kurcząt, uda z kurcząt, wątroby z kurcząt.

Termin przydatności do spożycia: 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 sierpnia 2020 r.

Dodatkowo Powiatowy Lekarz Weterynarii w Ciechanowie polecił producentowi podjęcie działań w odniesieniu do partii mięsa pozyskanej po partii, w której w badaniach urzędowych stwierdzono obecność Salmonella Enteritidis oznaczonej numerem 232/2/309/20. W związku z tym wycofaniu podlega także partia mięsa drobiowego oznaczona numerem 232/2/309/20 obejmująca różne elementy drobiowe: ćwiartkę tylną z kurcząt, filety z piersi kurcząt, filety z piersi kurcząt z obojczykiem, kurczaka bez podrobów, łapy z kurcząt, mięso drobne z kurcząt, piersi z kurcząt, porcje kulinarne z kurcząt, serca z kurcząt, skórki z kurcząt, skrzydła z kurcząt, wątroby z kurcząt, żołądki z kurcząt.

Termin przydatności do spożycia: 24, 25, 26, 27, 28, 29 sierpnia 2020 r.

CEDROB S.A. przedstawił dowody przekazania informacji o towarze niezgodnym pracownikom działu handlowego, odpowiedzialnym za poinformowanie odbiorców zakwestionowanego asortymentu. Organy urzędowej kontroli żywności monitorują proces wycofywania kwestionowanych partii z obrotu.

GIS nie zaleca konsumentom spożywania produktów z partii objętych komunikatem, w szczególności bez odpowiedniej obróbki termicznej. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionego produktu, należy skontaktować się z lekarzem.


 

Źródło GIS codziennikmlawski.pl
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ja znajoma
Ja znajoma
3 lat temu

Tak nas truja

dekalb
dekalb
3 lat temu

,,Zdrowa polska żywność,,—była taka ale kiedyś-teraz to bomby chemiczne faszerowane chemią w kolejnych etapach produkcji–wiadomo coś jeść trzeba ale trzeba myśleć i w miarę swoich możliwości wybierać mniej przetworzone rzeczy-wiadomo kurczaki(z fabryk żywności) ze względu na krótki czas chowu są największą trucizną, i broń panie boże nie słuchać co mówią sowicie opłacani tzw-experci.