Sala wirtualnej rzeczywistości w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym. W ferie skorzystać z niej mogą uczniowie starszych klas podstawówek

W Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Przasnyszu powstawała nowa sala VR – miejsce wirtualnej rzeczywistości. Placówka zaprasza do testowania nowych technologii uczniów klas VII – VIII.

 

– Podczas ferii zapraszamy uczniów klas VII – VIII do darmowego testowania nowych technologii w naszej szkole. Warunkiem uczestnictwa jest kontakt telefoniczny w celu umówienia daty i godziny korzystania z sali VR (nr tel. 29 752 43 42) oraz dostarczenia zgody od rodzica na udział w przedmiotowych zajęciach. Zapraszamy również rodziców, bądź opiekunów. Grupy lub pojedyncze osoby będą umawiane na poszczególne godziny.  Sala czynna będzie od godziny 10:00 – 13:00 w dniach 20 – 24 lutego – informuje Akademickie Liceum Ogólnokształcące.

– Jako pierwsza szkoła w Polsce dajemy możliwość udziału w interaktywnych grach edukacyjnych podczas których 4 uczestników ma możliwość wykonywania wspólnie zadań w jednej grze. Sala wykorzystywana będzie między innymi podczas zajęć: geografii, historii, informatyki, fizyki. Uczniowie podczas lekcji będą mogli zwiedzić np. muzeum w Luwrze, przenieść się do danego miasta oddalonego o tysiące kilometrów. Na geografii zwiedzą różne zakątki świata, a na informatyce nauczą się projektować i rysować w 3D. Jedną z wykorzystywanych metod podczas zajęć z wykorzystaniem VR jest metoda grywalizacji, której celem jest inspirowanie do działania i interakcji – czytamy.

 

Wirtualna rzeczywistość pozwala na eksplorację nieznanych miejsc, a także przeżywanie emocjonujących przygód. W ALO znajdują się 4 specjalnie przygotowane stanowiska, z najnowszym i najbardziej zaawansowanym technologicznie sprzętem VR.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wpzz
Wpzz
1 rok temu

To musi być fajne👌

S. Cielecki ps "Orlik"
S. Cielecki ps "Orlik"
1 rok temu
Reply to  Wpzz

Taaaaaaa…….k.

Adam
Adam
1 rok temu

Wy ich najpierw nauczcie funkcjonować w normalnej rzeczywistości, bo patrząc na obecne pokolenia od lat 2000 to nawet rozmawiać z sobą nie umieją.

Jagoda
Jagoda
1 rok temu
Reply to  Adam

Tego to chyba rodzice jednak uczą