Sala weselna – jak skrócić okres oczekiwania?

Dzień zawarcia związku małżeńskiego jest jednym z najszczęśliwszych dni w życiu. Młodzi chcą podzielić się swoją radością z bliskimi i organizują wesele, które zapadnie w pamięć wszystkim uczestnikom. Nierzadko przygotowania do tego szczególnego dnia trwają długie miesiące. O terminie ślubu często decyduje nie młoda para, a dostępność sali weselnej. Czy można nieco skrócić termin oczekiwania na lokal?

 

Lokalizacja sali weselnej

Długość oczekiwania na salę weselną w dużej mierze zależy od jej lokalizacji. Sale znajdujące się w centrach miast oraz w ich pobliżu charakteryzują się ogromnym zainteresowaniem i czas oczekiwania na wolny termin wynosi w nich niekiedy od kilkunastu do kilkudziesięciu miesięcy. Tym samym nie ma co liczyć, że wymarzona sala weselna Warszawa będzie dostępna w najbliższym czasie.

Jeśli młodym zależy na tym, aby wesele odbyło się w ciągu kilku miesięcy, wówczas warto zainteresować się salami weselnymi w mniejszych miastach i wioskach. Są one mniej znane i mniej oblegane, co nie oznacza, że nie są piękne i warte uwagi.

 

Nie tylko sobota

W Polsce większość uroczystości ślubnych odbywa się w sobotę. Wiąże się to m.in. z tym, że sobota jest dla wielu osób dniem wolnym od pracy. Ponadto polskim zwyczajem jest obchodzenie poprawin po weselu, a niedziela to idealny dzień na taką uroczystość. Jeśli jednak przyszłym nowożeńcom zależy na przyspieszeniu terminu ślubu, warto zastanowić się nad zawarciem związku małżeńskiego w innym dniu tygodnia. Zarezerwowanie sali weselnej w dni powszednie jest znacznie prostsze i termin oczekiwania znacząco się skraca.

 

Im mniej gości tym szybciej

Ilość zaproszonych gości ma także spore znaczenie. O ile 30 osób zmieści się w niemal każdej sali, o tyle 300 gości wymaga już ogromnej przestrzeni. Ograniczenie liczby gości znacznie ułatwi znalezienie odpowiedniego lokalu weselnego w szybszym terminie.

Ślub to jeden z najpiękniejszych dni w życiu młodych ludzi. Chęć dzielenia się radością z tego wydarzenia widać na sali weselnej, gdzie świętują je bliscy i znajomi pary młodej. Niestety oczekiwania na lokal w dużych miastach oraz znanych lokalizacjach bywa bardzo długie. Dlatego warto zastanowić się także nad wprowadzeniem niewielkich zmian w planach ślubnych. Poszukując sali w nieco większej odległości od miasta można znaleźć prawdziwą perełkę, na którą nie trzeba czekać latami. Także zawarcie związku małżeńskiego w środku tygodnia zamiast w sobotę może ułatwić znalezienie odpowiedniego pomieszczenia na organizację imprezy weselnej.

 

materiał zewnętrzny

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments