Sala gimnastyczna w Liceum Ogólnokształcącym im. KEN zostanie wyremontowana

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o wynikach naboru III edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład dla samorządów popegeerowskich. Wśród dofinansowanych inwestycji znalazł się również remont sali gimnastycznej w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu. Teraz Starostwo Powiatowe w Przasnyszu podaje szczegóły inwestycji.

 

Zakres rzeczowy inwestycji obejmuje m.in. wymianę posadzki treningowej (obecnie podłoga sportowa o nawierzchni drewnianej jest mocno wyeksploatowana i częściowo uszkodzona), wymianę paneli ściennych i istniejącego oświetlenia na lampy energooszczędne typu LED. Przewidziano także naprawę powierzchni wszystkich ścian, wymianę mechanizmów ręcznych umożliwiających otwieranie okien z poziomu podłogi, wykonanie obudów grzejników o konstrukcji drewnianej oraz wyposażenie sali w niezbędny sprzęt sportowy do uprawiania piłki ręcznej, tenisa ziemnego i siatkówki. Inwestycja obejmie także naprawę nieszczelnego pokrycia dachowego i wymianę rynien wraz z obróbką blacharską.

 

– Modernizacja sali sportowej polepszy ofertę edukacyjną szkoły oraz przywróci możliwość prowadzenia aktywności fizycznej w nowoczesnym obiekcie. Wyremontowana sala gimnastyczna przyczyni się do podniesienia kondycji fizycznej i psychicznej młodzieży, która ulega pogorszeniu w wyniku długotrwałego przebywania w domu i nauki zdalnej. Sala będzie dostępna i dostosowana dla uczniów ze szczególnymi potrzebami – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

Inwestycja jest gotowa do realizacji. Powiat posiada dokumentację projektowo-kosztorysową oraz wszelkie niezbędne uzgodnienia i zgłoszenia umożliwiające wykonanie remontu. Przewidywany termin zakończenia zadania to koniec sierpnia 2023 r., a jego szacunkowa wartość to 750.000,00 zł.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments