Sakrament bierzmowania w przasnyskiej Farze [FOTO]

30 kwietnia 2022 roku w parafii św. Wojciecha w Przasnyszu młodzież przyjęła sakrament bierzmowania.

 

Sakramentu bierzmowania w parafii św. Wojciecha w Przasnyszu udzielił biskup Roman Marcinkowski. Do bierzmowania przystąpiło 51 osób.

– Gratulujemy naszej młodzieży  i życzymy owoców Ducha Świętego w ich codziennym życiu – napisano na profilu parafii.

Bierzmowanie nazywane jest sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej. W sakramencie bierzmowania chrześcijanin zostaje powołany do odpowiedzialności za Kościół i za innych ludzi. Jest powołany do apostolstwa i odważnego wyznawania Chrystusa. Sakrament bierzmowania udzielany jest zazwyczaj przez biskupa, który może delegować dowolnego prezbitera.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
michał
michał
21 dni temu

To ostatni sakrament do którego zmusili mnie starzy. Szybko mnie tam nie zobaczą.

ConLece
ConLece
20 dni temu
Reply to  michał

dalem plusika pomimo ze jestem wierzacy i katolik. Do sakramentow nie powinno sie zmuszac dzieci. W wyniku przymuszania ludzie pozniej odchodza na potege do sekt protestanckich, religii wschodu albo sie laicyzuja , ateizuja lub sa agnostykami. Czy Jezus kogokolwiek do czegokolwiek zmuszal sila lub psychicznie zeby isc za nim?. No nie A juz na pewno bym dzieci nie przymuszal do mszy rozancowych dzieciecych dla mnie Maryjnych. Jest JEDEN BOG -Bog Ojciec jak w nicejskim wyznaniu wiary powtarzanym na kazdej mszy. Marii nie oddajemy czci boskiej bo byla wybranym przez Boga ale czlowiekiem.. Nie uskuteczniamy mariawityzmu z ktorym walczyl Watykan. Ten… Czytaj więcej »

Lubomir
Lubomir
16 dni temu
Reply to  ConLece

Rozumiem że jakby rodzice nie nakazali to świat byłby lepszy. Nikt by do sekt nie chodził i tak dalej…kurczę – na cholerę do jedzenia zmuszają – tylko otyłość mamy przez to, na cholerę języka uczą- tylko bluzgi potem słychać…masz rację to zmuszanie jest straszne. Bezstresowe wychowanie to jest to…”Czyń swoją wolę niech będzie całym twoim prawem” A o Mszy różańcowej to jak żyje nie słyszałem – skąd ty czerpiesz te wieści??? I rożańców na świecie nie ma powiadasz…hmmm a ja coś słyszałem o Różańcu do granic który wzorem Polski zorganizowało wiele krajów świata. Fatima to też świat ? Bo tam… Czytaj więcej »