Sakrament bierzmowania u Ojców Pasjonistów [FOTO]

W sobotę, 18 czerwca 2022 roku w Parafii Ojców Pasjonistów w Przasnyszu udzielono młodzieży sakramentu bierzmowania. Mszy świętej przewodniczył ksiądz infułat Marek Smogorzewski.

 

Bierzmowanie jest jednym z trzech sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego, który uważa się za dopełnienie chrztu, i w którym młodzi ludzie zostają obdarzeni Duchem Świętym.

Istotą tego sakramentu jest przekazanie wiernym „Znamienia daru Ducha Świętego” oraz umocnienie ich wiary. Dzięki niemu młodzi parafianie stają się pełnoprawnymi i odpowiedzialnymi członkami kościoła katolickiego.

 

W sobotę, 18 czerwca 2022 roku w Sanktuarium M. B. Niepokalanej Przewodniczki w Przasnyszu udzielono młodzieży z powiatu przasnyskiego sakramentu bierzmowania. Mszy świętej przewodniczył ksiądz infułat Marek Smogorzewski. Udział w niej wzięli proboszczowie z parafii z terenu dekanatu przasnyskiego.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
wierzący
wierzący
6 dni temu

Będąc w ogólniaku, na religię uczęszczałem do Ojców – jak się potocznie mówiło. Rolę Katechety przez te cztery lata sprawował nieżyjący już Ojciec Piotr Gryz. Z nostalgią wspominam te Katechezy – ich merytoryczność w uwielbianiu Boga ale czasami i śpiew i zabawa. Wiadomo, że w człowieku 15-19 letnim budzą się różne demony ale żadne pytanie i wątpliwość nie pozostała bez odpowiedzi czy czasami potrzebnej dyskusji. Nasz Katecheta, można powiedzieć, stał się starszym naszym Kolegą – Przewodnikiem. Nie wiem jak jest teraz, ale w tamtych czasach z utęsknieniem czekało się na lekcję religii i to religii w Kościele, w salce katechetycznej.… Czytaj więcej »