Sąd zdecydował: areszt dla kierowcy audi, który spowodował śmiertelny wypadek

Sąd Rejonowy w Ciechanowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 26-letniego kierowcy Audi podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku w Woli Pawłowskiej. W wyniku zdarzenia 29-letni mężczyzna, pasażer samochodu, poniósł śmierć na miejscu.

 

W piątek 29 lipca około godziny 21.25 na drodze relacji Gorysze – Wola Pawłowska doszło do wypadku drogowego, w którym zginął 29-letni mieszkaniec Ciechanowa, zaś mieszkańcy powiatu ciechanowskiego w wieku 21 i 26 lat zostali ranni.

– Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi. Według wstępnych ustaleń policjantów 26-letni kierujący samochodem Audi A4 zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Niestety pomimo podjętej reanimacji 29-letni pasażer nie przeżył. Kierowca oraz drugi pasażer zostali przewiezieni do szpitala – informuje Jolanta Bym z KPP Ciechanów.

 

Policjanci ustalili, że 26-letni kierowca był nietrzeźwy, badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 2 promile.

W środę, 3 sierpnia 2022 r. Sąd Rejonowy w Ciechanowie przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za spowodowanie wypadku śmiertelnego mieszkańcowi powiatu ciechanowskiego grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments