Są pieniądze na żłobek i pieczę zastępczą dla Miasta Przasnysz i Powiatu Przasnyskiego.

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł podpisał z przedstawicielami Jednostek Samorządu Terytorialnego umowy w ramach programów: Maluch +, Centra opiekuńczo- mieszkalne oraz Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19. Podpisano 30 umów, na łączną kwotę 10 385 993,99 zł. Uroczystość odbyła się 30 lipca br. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.

 

30 umów na łączną kwotę 10 mln 385 tys. 994 zł podpisał wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego. Umowy zawarte zostały w ramach programów Maluch+, centra opiekuńczo- mieszkalne oraz wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19. Wśród beneficjentów znalazły się również: Miasto Przasnysz i Powiat Przasnyski.

Uroczystość odbyła się 30 lipca w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.

W ramach programu „Maluch+”, który wspiera rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3, samorząd Przasnysza otrzymał 32 tys. 400 zł.

W ramach programu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19” powiat przasnyski otrzymał 261 tys. 825 zł.

Program ma na celu wsparcie podopiecznych placówek, rodzin zastępczych oraz rodzinnych domów dziecka, które otrzymają pomoc w zakresie m.in. zakupu komputerów i wyposażenia teleinformatycznego na realizowanie zadań w trybie zdalnej nauki.

ren


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ronaldinio
Ronaldinio
3 lat temu

Nie ma tygodnia, by nie pisano na portalach miejskich o nowych pieniążkach. Gdzie one są? Co się na lepsze zmieniło? Nie są to małe kwoty.

Covid
Covid
3 lat temu
Reply to  Ronaldinio

Te kwoty, to są faktycznie z automatu przydzielane. Własne działania polegają bardziej na złożeniu wniosku, i czekaniu na decyzję urzędnika. Sukcesów indywidualnych tu nie ma żadnych. Jakby przyjrzeć się bliżej regionowi, to wszystkie powiaty w okolicy, dostają to samo.

Covid
Covid
3 lat temu

Powiat Ostrołęcki reprezentował wicestarosta Krzysztof Parzychowski. W ramach programu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19” zostało podpisanych 21 umów na łączną kwotę 4 396 620,00 zł. Powiat Ostrołęcki otrzymał dofinansowanie na kwotę 147 945,00 zł, Miasto Ostrołęka – 211 810,00 zł.

Covid
Covid
3 lat temu

Płońsk – Powiatowe władze 30 lipca podpisały z wojewodą mazowieckim umowę na kwotę w wysokości 251 295 złotych na „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie pandemii COVID-19″.