Są pieniądze na remont budynku dawnej ochronki w Krasnem i zabytkowej lokomotywy oraz wzniesienie pomnika w Bogatem

Sejmik Województwa Mazowieckiego rozstrzygnął kolejne programy wsparcia. Pomoże m.in. w ratowaniu zabytków i rewitalizacji miejsc pamięci.

 

– Konsekwentnie pomagamy mazowieckim gminom, powiatom i dzielnicom m.st. Warszawy w realizacji zadań ważnych dla mieszkańców. Tylko podczas ostatniego posiedzenia radni przyznali samorządom lokalnym kolejne 22 mln zł – zaznacza przewodniczący sejmiku województwa mazowieckiego Ludwik Rakowski.

W sumie do miast, gmin i powiatów z województwa mazowieckiego trafi ponad 22 mln zł. Pozwoli to na realizację 219 inwestycji.

– Zainteresowanie naszymi programami wsparcia jest ogromne. Co roku zwiększamy więc pulę środków na pomoc lokalnym samorządom i organizacjom pozarządowych. W tym roku realizujemy ponad 20 takich programów i przeznaczamy na nie aż miliard złotych – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Z programu Mazowsze dla zabytków w powiecie przasnyskim skorzystają:

  • Stadnina Koni „Krasne” sp. – „Remont budynku dawnej ochronki w Krasnem – etap I (pokrycie dachu dachówką, remont sterczyn południowych)” Z O.O. – 80 000,00 zł
  • Lokalna Organizacja Turystyczna Północnego Mazowsza – Remont zabytkowej lokomotywy typu WLS 150 – 50 000,00 zł

Mazowsze dla miejsc pamięci

  • Miasto Przasnysz – Rekonstrukcja i konserwacja pomnika Św. Rocha w Przasnyszu – 30 600,00 zł
  • Gmina Przasnysz – Wzniesienie pomnika uwieczniającego pamięć Członków Polskiej Organizacji Wojskowej w miejscowości Bogate – 37 858,55 zł

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

A co da remont jednej lokomotywy? Kolejne pieniądze wrzucone w kolejkę, a dalej będzie ruina.
Trzeba w to wsadzić grube pieniądze albo pociąć na złom i zaorać. Nie wiem co lepsze, ale takie cykanie po kilkadziesiąt/kilkaset tysięcy nie ma sensu.

Marek
Marek
1 miesiąc temu

Dzień dobry.Śpieszę Ci jak Marek Markowi wyjaśnić.Nasze działanie jest bardzo konsekwentne.Małymi kroczkami zmierzamy do celu.Lokomotywa na którą pozyskaliśmy dofinansowanie stoi w Czernicach Borowych.Jest na chodzie lecz aby ją użytkować potrzebny jest tzw. przegląd P3.Dotacja pozwoli go wykonać.Pozyskaliśmy ponad 300 tys.dofinansowania na remont kolejnego odcinka torowiska i…to nie jest nasze ostatnie słowo na ten rok.Cel minimum na ten rok:dopuścić do ruchu odcinek Czernice Borowe -Klewki,zaktualizować świadectwo bezpieczeństwa i uruchomić przejazdy.Masz oczywiście rację mówiąc,że potrzebne są konkretne środki. Istnieje szansa je pozyskać ale do tego czasu trzeba dotrwać aby ktoś ,jak mówisz,nie „zaorał ” tego zabytku .Oczywiście w naszym przasnyskim grajdołku brak… Czytaj więcej »

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Marek

Ależ ja nie mam zamiaru przeszkadzać. Dziękuję za wyjaśnienia. Kolejka jest naprawdę w porządku, aż żal było patrzeć jak przez lata wszystko stawało się ruiną.
Może ktoś rzuci większą kasą i uda się to ocalić.
Powodzenia.

Kruk
Kruk
1 miesiąc temu
Reply to  Marek

no właśnie, taka fajna atrakcja turystyczna – kolejka a tak mizernie ze wsparciem miasta /powiatu… za to gruba kasa na kolejna fontannę czy remont domu parafialnego/figurki jak najbardziej…

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Kruk

Kolejka, to najgłupsza rzecz, jaka jest rewitalizowana. Wyrzucone pieniądze w błoto na czyjeś dziecinne mrzonki. Kto tym gratem będzie jeździł? Zrobić na tym szlaku trasę rowerową i dla wszystkich będzie z pożytkiem

Ona
Ona
1 miesiąc temu

A co z Parkiem w Krasnem?Ławki oświetlenie…Taki piękny park niszczeje…