Są pieniądze na budowę ronda, które umożliwi włączenie „obwodnicy Chorzel” do drogi wojewódzkiej

Na tę wiadomość mieszkańcy gminy Chorzel czekają od dawna. Powiat Przasnyski otrzymał 5,2 mln zł na budowę ronda, umożliwiającego włączenie nieformalnej obwodnicy Chorzel do drogi wojewódzkiej.

 

– W miniony piątek na biurko Starosty Krzysztofa Bieńkowskiego trafiło pismo z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego informujące o przyznaniu Powiatowi Przasnyskiemu pomocy finansowej na rozbudowę drogi wojewódzkiej 614 Chorzele – Krukowo – Myszyniec, prowadzącej do terenów inwestycyjnych Przasnyskiej Strefy Gospodarczej podstrefa Chorzele. Zdobyte przez Powiat środki umożliwią włączenie nieoficjalnej obwodnicy Chorzel do drogi wojewódzkiej – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

 

„Obwodnica Chorzel”, choć formalnie ukończona ciągle czeka na włączenie do dróg wyższego rzędu: krajowej oraz wojewódzkiej. Dzięki dofinansowaniu w ciągu drogi wojewódzkiej 614 powstanie rondo, które połączy tzw. obwodnicę Chorzel z siecią drogową województwa mazowieckiego (przecięcie z ul. Zarębską w Chorzelach). Zdobyte środki umożliwią realizację inwestycji usprawniającej ruch na drodze powiatowej, która połączy powiat przasnyski z ostrołęckim.

W budżecie Województwa Mazowieckiego na rok 2023 zabezpieczono środki finansowe w wysokości 5 200 000 zł na realizację zadania pn.: „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 614 Chorzele Krukowo – Myszyniec prowadzącej do terenów inwestycyjnych Przasnyskiej Strefy Gospodarczej podstrefa Chorzele – odcinek 2″.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Antek
Antek
1 miesiąc temu

Marszałek o Chorzelach zawsze pamięta

Wacek
Wacek
1 miesiąc temu

Ta obwodnica i strefa to taki ,,Miś”na miarę naszych możliwości.

Antek
Antek
1 miesiąc temu

I co z tego, że powiat dostał jak Ci, którzy obecnie rządzą powiatem nie będą potrafili wydać tych pieniędzy, a unijnych pieniędzy się boją jak diabeł święconej wody. Może PiS zakazuje korzystania z tych środków?

Tomek
Tomek
1 miesiąc temu

Marszałek się zlitował, bo jak patrzy na obecną wladzę, to żal mu się zrobiło ludzi.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu

To powinna tak zostać. I trzeba zrobić skwer im. „Starosty Tysiąclecia Nareście Przasnyskiego”. Trudno o lepszy symbol tej władzy.

Nowy
Nowy
1 miesiąc temu

Gdyby było jego imieniem, to pewnie byłoby kolizji. Już w Krzynowlodze jedno rondo szumnie zbudował 🤣