Są konkrety wspólnych działań Przasnysz – Chorzele.

Kilka tygodni temu burmistrz Łukasz Chrostowski wizytował w Urzędzie Miasta w Chorzelach, dziś z rewizytą do przasnyskiego urzędu udała się burmistrz Beata Szczepankowska z kierownikiem referatu promocji Chorzel i jednocześnie radnym miejskim w Przasnyszu – Sławomirem Czaplickim. To pierwsza tego typu wizyta włodarza Chorzel w historii naszego miasta.

Burmistrz Beata Szczepankowska odwiedziła MOPS i spotkała się z dyrektor Joanną Cieślik oraz zwiedziła Urząd Miasta z burmistrzem Łukaszem Chrostowskim. Efektem spotkania było: wypracowanie wspólnego stanowiska w sprawie powołania w naszym powiecie schroniska dla bezpańskich zwierząt (oba samorządy włączą się w tą inicjatywę i będą namawiać pozostałe gminy do wsparcia tego projektu), ustalenie wspólnego eventu „Rywalizacji Miast” – gdzie nasi mieszkańcy będą mogli wspólnie integrować się i rywalizować w miłej atmosferze, oraz wspólne działania związane z poprawą jakością powietrza w obu miastach.

– Bardzo się cieszę, że relacje pomiędzy naszymi samorządami są bardzo dobre. Współpraca ze wszystkimi wójtami i burmistrzami z naszego terenu jest dla mnie szalenie istotna – dodaje Łukasz Chrostowski.
Pierwsza edycja „Rywalizacji Miast” odbędzie się jeszcze w tym roku w Chorzelach, w 2020 r. Przasnysz przejmie rolę organizatora. Obu włodarzom bardzo zależy, aby nasi mieszkańcy integrowali się i współpracowali na wielu płaszczyznach.

Źródło UM Przasnysz
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments