Rząd wdraża zdalne monitorowanie zdrowia chorych na COVID-19 przebywających w domu.
Rząd wdroży program Domowej Opieki Medycznej mający na celu zdalne monitorowanie stanu zdrowia pacjentów z COVID-19, cierpiących na inne obciążenia. Chory przebywający w izolacji domowej będzie sam dokonywał pomiarów stanu zdrowia z użyciem pulsoksymetru i specjalnej aplikacji, co odciąży lekarzy rodzinnych.
Program Domowej Opieki Medycznej ma na celu zdalne monitorowanie stanu zdrowia pacjentów z COVID-19 spełniających dodatkowe kryteria. Dotyczy to m.in. chorych na nowotwory, niewydolność nerek czy choroby płuc. Program będzie wykorzystywał pulsoksymetr jako narzędzie diagnostyczne i aplikację PulsoCare do przekazywania i monitoringu danych. W sytuacjach niepokojących pacjent zostanie skierowany na zdalną konsultację. W stanach zagrożenia życia przyjedzie pogotowie.
– Wprowadzenie bieżącego monitoringu stanu zdrowia pacjentów pozostających w izolacji domowej jest konieczne ze względu na wysoki poziom stwierdzanych zakażeń. Monitoring parametrów Pacjentów będzie prowadzony w sposób ciągły przez Centrum Kontaktu powołane przez Ministerstwo Zdrowia. Pacjent będzie sam dokonywał pomiarów stanu zdrowia z użyciem Pulsoksymetru i aplikacji PulsoCare. Pulsoksymetr zostanie dostarczony do domu Pacjenta – czytamy w serwisie rządu.
U pacjentów z grupy ryzyka zostanie wprowadzony zdalny monitoring parametrów, w tym poziomu saturacji, czyli nasycenia krwi tętniczej tlenem, tętna, temperatury oraz objawów chorobowych.
– Konsultanci i Lekarze będą monitorować wyniki pomiarów pacjentów i w razie konieczności wezwą Pogotowie Ratunkowe. W sytuacjach niepokojących pacjent zostanie skierowany na zdalną konsultację, która odbędzie się w formie teleporady. Kluczowe w tym procesie jest odpowiednio wczesne uchwycenie przez Lekarzy grupy Pacjentów, którzy ze względu na pogorszenie stanu zdrowia powinni trafić na leczenie szpitalne. System będzie nadzorowany w Centrum Kontaktu przez całą dobę, stanowiąc wsparcie dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej – informuje rząd.
M. Jabłońska
Pogotowie w sytuacji zagrożenia życia – no to wtedy to przecież za późno na ratunek!
diagnoa – teleporada; leczenie – lecz się sam; emerytura – niech dzieci cię utrzymują ; państwo z tektury ale składki, na zusy, nfz, podatki na wszystko płać PŁAĆ i zdychaj pzred emerytura
„weź kredyt , zmień pracę ! „