Rząd planuje wprowadzić nowe wsparcie. Będzie dotyczyć ogrzewania domów węglem

Jeszcze przed nowym sezonem grzewczym rząd wprowadzi kolejny program. Będzie dotyczył wsparcia gospodarstw domowych, które ogrzewają swoje budynki węglem.

 

W poniedziałek, 6 czerwca wiceminister finansów Piotr Patkowski przekazał na antenie TVP 1 informacje na temat nowego programu dla obywateli Polski, który szykuje rząd.

Ze słów wiceministra wynika, że wkrótce podane zostaną szczegóły wsparcia właścicielskiego dotyczące ogrzewania domów węglem. Proponowana pomoc związana jest z szalejąca inflacją, którą odczuwa większość Polaków.

 

Program ma ruszyć jeszcze przed nowym sezonem grzewczym. Zajmie się nim resort aktywów państwowych przy wsparciu Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Jego zadaniem będzie zapewnienie finansowania programu i tym samym wsparcie gospodarstw domowych. Na razie nie wiadomo ile owo wsparcie wyniesie i w jaki sposób trafi do obywateli. Na szczegóły trzeba poczekać.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

Rząd walczy z inflacją rozdając pieniądze na lewo i prawo. Ciekawe.

GordonGekko
GordonGekko
1 rok temu

przecież minister od polityki społecznej – analfabetka ekonomiczna powiedziała ze walczy z inflacją dając 14 emeryturę…

Jasiu
Jasiu
1 rok temu

A co z pelletem ? Jest również bardzo drogi

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Jasiu

Wszystko jest drogie. Ale nasz szanowny Pan Premier zebrał przecież kupę miliardów z oplat za emisję CO2. Kasa powinna być przeznaczona na wsparcie OZE, a Pan Mateusz z kumplami kasę przejedli na różne plusy, które mają im dać wygraną w wyborach. A teraz zwalają wszystko na Unię.

wku...ny
wku...ny
1 rok temu

Niech oni już lepiej nic nie robią… człowiek zastanawia się gdzie uciekać z tego chorego kraju. A może o to im chodzi? Państwo Polin samo się nie zrobi

GordonGekko
GordonGekko
1 rok temu

jednym słowem – wyp..ać ze 'wsparciem’ bo wsparcie polega na „damy wam 500” a zabierzemy 700 (w formie podatku, obsługi i nowych stanowisk dla swojaków. Nowy Wał. co miesiąc

Marta
Marta
1 rok temu

no i kolejny raz babcia co ma 800zł emerytury podziękuje pisowi że nie dał jej umrzeć. że o nią dba. oczywiście nie pomyśli że od miesiąca nie jadła rosołu bo kurczak drogi, poza tym nie gotuje już za często bo butla gazu zdrożała 2 razy, nic to że chodzi w starych łapciach bo buty nie tanie a córka nie odwiedza za często bo ma 300km a paliwo po 8zł a rata kredytu skoczyła z 1500 na 2800…. wina Tuska pomyśli i podziękuje w duchu za nieskończoną dobroć prezesa z Żoliborza.