Rywalizowali z Dariuszem Nożyńskim – w szczytnym celu

W niedzielę 10.09.2023 na stadionie miejskim w Przasnyszu odbyła się sportowa impreza charytatywna: „Zwycięzca Wings’a kontra Sztafeta”. Zawody polegały na wyścigu drużyn z ultra maratończykiem Dariuszem Nożyńskim.

 

Do pokonania był dystans półmaratonu – 21 km co w przeliczeniu dało 53 okrążenia na stadionie.

– Darek mierzył się z dystansem w pojedynkę, natomiast drużyny pokonały dystans w sztafecie – wymieniając kolejnych zawodników po każdym okrążeniu. Piekielny upał nie pomagał w utrzymaniu wysokiego tempa biegu, ale dzięki słonecznej pogodzie można było zrobić piękne fotki z Mistrzem Polski na 100 km. Darek dopiero co wyleczył kontuzję i długo nie trenował, więc w zawodach wystartował bez przygotowania – relacjonuje Klub Sportowy Przaśnik Przasnysz.

Obserwując mordercze tempo pokonywania kolejnych okrążeń, ciężko było uwierzyć w brak formy mistrza.

– Najszybsza ze sztafet – reprezentacja KS Przaśnik Przasnysz zdołała dogonić Darka na ostatnich okrążeniach i linię mety przekroczyli wspólnie. Do rywalizacji stanęło łącznie 7 drużyn. W stawce poza gospodarzami znalazły się Morsy Przasnysz, MZGKiM, Urząd Miasta Przasnysz oraz wszystkie trzy Szkoły Podstawowe z Przasnysza. W składzie drużyn nie mogło zabraknąć najważniejszych osób funkcyjnych. W wyścigu osobiście wzięli udział Dyrektorzy Szkół Podstawowych, Prezes MZGKiM a nawet Burmistrz Miasta Przasnysz – Łukasz Chrostowski. Zawodnicy byli bardzo zróżnicowani pod względem kondycji, ale wszystkich cechowała niesamowita determinacja i wola walki. Największe wrażenie robili najmłodsi uczestnicy zawodów – uczniowie szkół podstawowych, którzy osiągali nieprawdopodobne prędkości na trasie nawiązując walkę z Mistrzem Polski – informuje klub.

Zawody miały charakter charytatywny. Celem była zbiórka pieniędzy dla Krzysztofa Modelskiego. Reprezentacje drużyn pokonywały ostatnie okrążenie jako rundę honorowa w pełnym składzie. Łącznie zebrano ponad 2200 zł.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments