Ryszard Bruździak doceniony za działalność społeczną w Polskim Czerwonym Krzyżu

Wieloletni prezes Oddziału Rejonowego PCK w Przasnyszu został nagrodzony statuetką za działalność społeczną na rzecz najpiękniejszej organizacji humanitarnej w Polsce. Serdecznie gratulujemy!

 

Choć statuetka została przyznana we wrześniu tego roku, skromny Ryszard Bruździak przez długi czas trzymał tę informację dla siebie. Ujawnił ją dopiero 29 grudnia.

– Na koniec roku postanowiłem się pochwalić. Nie spocząłem na laurach. Będę działał dalej – zapowiedział.

Pierwsze wzmianki o Polskim Czerwonym Krzyżu w Przasnyszu odnotowano w 1919 roku w „Głosie Przasnyskim”. Po drugiej wojnie światowej o przywrócenie działalności PCK na naszym terenie skutecznie walczyła śp. Halina Skalska, znana również jako kierownik kina w Przasnyszu.

 

Od tego czasu PCK w naszym mieście działał nieprzerwanie, od 2013 roku, również pod skrzydłami Ryszarda Bruździaka. Kres 100 – letniego istnienia PCK w Przasnyszu nadszedł wraz z początkiem 2020 roku. 17.01.2020 r. podczas posiedzenia Zarządu, Komisji Rewizyjnej oraz członków stowarzyszenia OR PCK została podjęta decyzja o rozpoczęciu procedury likwidacji Oddziału w Przasnyszu.

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments