Ruszyły wielkie inwestycje drogowe przasnyskiego starostwa

Rozpoczęła się modernizacja ponad 4 km drogi powiatowej Miłoszewiec – Kownaty – Czernice Borowe. Wkrótce rozpoczną się roboty na innych drogach powiatu. Tym samym rusza zapowiadana przez Starostwo Powiatowe i Powiatowy Zarząd Dróg na rok 2018 nowa ofensywa drogowa obejmująca ponad 200 km dróg we wszystkich miastach i gminach powiatu. Część z dróg zostanie przebudowana, niektóre przejdą kompleksowy remont, inne zaś zostaną wykonane od nowa. Na zdjęciach radni powiatowi Mariusz Szempliński i Rafał Gotowiec doglądają modernizacji drogi Miłoszewiec – Czernice Borowe.

Ponad 50 milionów pozyskane na drogi

Wartość inwestycji to ponad 50 mln złotych. Działania te są możliwe są dzięki ponownie rekordowym w skali kraju środkom, które starostwo i PZD pozyskało z zewnątrz, zapewniając do projektów wkłady własne ze sprzedaży gruntów z strefie gospodarczej w Chorzelach.

Umowy podpisane

Powiatowy Zarząd Dróg rozstrzygnął już przetargi na budowę, a starosta przasnyski podpisał umowy z pięcioma wykonawcami. W całym powiecie będzie lepiej i bezpieczniej.

Ponad 200 km, 40 odcinków w 80 miejscach

Powstaną nowe mosty, a prawie 40 odcinków drogowych w ok. 80 miastach, miejscowościach i wsiach zyska nową nawierzchnię.

 Roboty drogowe już rozpoczęto

Pod koniec ubiegłego roku, przebudową drogi Jednorożec-Lipa-Krępa Stara, odcinkiem w Krukowie, modernizacją dwóch mostów i przepustów w Lesznie oraz przygotowaniami do przebudowy drogi Przasnysz – Leszno – Gostkowo – Wężewo – Mosaki – Karniewo – do granic powiatu, jak też rozpoczętą budową obwodnicy Chorzel z mostem na rzece Orzyc, Starostwo Powiatowe w Przasnyszu oraz Powiatowy Zarząd Dróg rozpoczęły III ofensywę drogową.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora

Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments