Ruszyły szkolenia w Edukacyjnym Inkubatorze Przedsiębiorczości w Zdziwóju Nowym i Starym

W nowo powstałym Edukacyjnym Inkubatorze Przedsiębiorczości w Zdziwóju Nowym i Starym 12 lutego odbyły się pierwsze szkolenia.

 

Podczas pierwszego ze szkoleń: „Polski Ład. Zmiany podatkowe dla przedsiębiorców” omówione zostały zmiany podatkowe w Polskim Ładzie, w tym m.in. skutki podatkowe oraz konsekwencje dla przedsiębiorców, zmiany w wysokości składki zdrowotnej – sposób ustalania jej wysokości. Przeanalizowane zostały też tematy: podwyższenia kwoty wolnej od podatku, podwyższenie drugiego progu podatkowego, tzw. ulga dla „klasy średniej”, uregulowanie sankcji za nielegalne zatrudnianie pracowników oraz nowe ulgi podatkowe.

Szkolenie z zakresu Polskiego Ładu poprowadziła Beata Sajdych, certyfikowana Księgowa z ogromnym doświadczeniem, a zarazem przedsiębiorca. Okresowe szkolenie BHP dla pracodawców poprowadził z kolei, Krzysztof Drężek, specjalista ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.

 

Inkubator planuje cykliczne spotkania szkoleniowe

– Mamy na uwadze potrzeby przedsiębiorców, ale nie tylko. Zapraszamy do kontaktu z nami wszystkich zainteresowanych szkoleniami, kursami podnoszącymi kwalifikacje z różnych branż. Najbliższe odbędą się już w dniach 05.03.2022 – 06.03.2022 w godzinach 08.00-16.00. Kurs Microsoft Office, którego celem jest nabycie umiejętności swobodnego korzystania z pakietu biurowego Microsoft Office składającego się z programów MS Word, MS Excel i MS Outlook oraz narzędzi Google. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia kursu – informuje Katarzyna Domżalska.

– Planujemy też kolejne szkolenie z zakresu Pakietu Mobilności, którego celem są: omówienie aktualnych regulacji w zakresie transportu drogowego, przekazanie praktycznych informacji, które będą pomocne przy planowaniu pracy kierowców i w przypadku ewentualnej kontroli – dodaje.

Chętni mogą zapisywać się pod numerem: 507 204 666 lub kdomzalska@ult.edu.pl. Ilość miejsc ograniczona.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
7 miesięcy temu

Czy to szkolenie to w ramach 100 tysięcy, które Powiat będzie płacił co miesiąc za zarządzanie tym pałacem na wygwizdowiu?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
7 miesięcy temu

A jaka frekwencja🤣🤣🤣

Daniel
Daniel
7 miesięcy temu

Czuć piniondz. Jak tylko kupię sobię Lambo to podjadę, na razie wstyd.