Ruszyły remonty dróg w gminie Krzynowłoga Mała.

Od wielu lat mieszkańcy gminy Krzynowłoga Mała narzekają na stan techniczny nawierzchni dróg gminnych, często prosząc o interwencje. Wiele z nich jest w opłakanym stanie. Z roku na rok sytuacja się pogarsza. Jak się jednak okazuje, we wrześniu się to się poprawi za sprawą trwających i planowanych inwestycji

 

Gmina Krzynowłoga Mała wykonuje wiele prac związanych z naprawą i remontem dróg gminnych. Wykonano między innymi drogę Świniary – Ulatowo Zalesie. Jej koszt to 117 347,54 złote. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wyniosło 70% inwestycji.

Obecnie trwają również prace na drodze Ulatowo – Adamy – Ulatowo – Czerniaki. Mają zakończyć się do 30 września. Ich koszt to ponad 131 tys. złotych, z czego dofinansowanie z FDS wyniosło 65%.

Dobra wiadomość dla mieszkańców wsi Ulatowo – Borzuchy, którzy długo wyczekiwali na remont ich nawierzchni. Gmina wyłoniła już wykonawcę i także droga ma zostać wykonana do 30 września.  Droga Ulatowo – Borzuchy – Dąbrówka ma kosztować ponad 81 tys. złotych, z czego 45 tys. złotych gmina otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego.

W przygotowaniu jest dokumentacja na wyłonienie wykonawcy modernizacji drogi w miejscowości Piastowo.

 

w.b.


 

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jaki
Jaki
2 lat temu

Nr 1 to powstanie ronda a nie drogi co zające się ganiają I ciągniki zbierające asfalt na protektory

Adriana
Adriana
2 lat temu

A co z drogą Łoje – Borowe Chrzczany?

Mieszkanka
Mieszkanka
2 lat temu

A co z drogą w Krajewo Wielkie.??? Dziura na dziurze, tylko łatają, po tygodniu to samo!!!! Porażka

Przyjezdna
Przyjezdna
2 lat temu

Szkoda, że zapomieli o drodze w Krajewie. Stan, aż szkoda mówić…. od lat nic się tam nie dzieje. Włodarze powinni przyjechać tam swoimi autami i zobaczyć stan drogi. Tylko żeby nie urwali zawieszenia 😉😉😉

Piotr
Piotr
2 lat temu

Jeśli tak wygląda remont drogi w Ulatowie-Zalesiu to szkoda pieniędzy na tak wykonana pracę .Niech wójt się zastanowi jak pięknie zmarnować pieniądze na tak beznadziejna fuszerke ..