Ruszyło „Letnie kino pod chmurką w Duczyminie”

W sobotę, 25 czerwca za sprawą stowarzyszenia „Duczymin – Razem Możemy więcej” ruszyło letnie kino. Jako pierwszy mieszkańcy obejrzeli film „Hotel Transylwania 3”.

 

Stowarzyszenie „Duczymin – Razem możemy więcej” rozpoczęło realizację projektu „Letnie kino pod chmurką w Duczyminie”, na który otrzymało dofinansowanie w wysokości 3 tys. złotych z Urzędu Miasta i Gminy Chorzele.  Akcja polega na organizowaniu w okresie letnim cyklu filmowych pokazów plenerowych. Za pozyskane środki zakupiono krzesełka, projektor pochodzi z ubiegłorocznej edycji konkursu „Mazowsze lokalnie”, a ekranu użyczyła Publiczna Szkoła Podstawowa w Duczyminie.

Po konsultacjach społecznych wśród mieszkańców sołectwa zdecydowano, że jako pierwszy obejrzą film „Hotel Transylwania 3”. Mimo niedużej frekwencji pokaz był bardzo udany.

 

– Co prawda sala kinowa nie była przepełniona, taki jest urok kina pod chmurką, ale frekwencja mogłaby być troszeczkę większa. W pierwszym wyświetleniu wzięło udział 36 osób, mamy nadzieję że na kolejnych będzie nas więcej. Bardzo nas cieszy fakt, że razem z dziećmi przybyli rodzice i dziadkowie. Rodzinne oglądanie jest super – informuje Mateusz Piórkowski, organizator pokazów.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments