Ruszyło głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza! Są projekty z powiatu przasnyskiego. Wśród nich program In vitro

Od 12 maja można głosować w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Mieszkańcy będą mogli sami zdecydować, które projekty zostaną zrealizowane. Na realizację zwycięskich projektów samorząd Mazowsza przeznaczył 25 mln zł. Głosowanie na stronie bom.mazovia.pl potrwa do 18 czerwca.

 

Do czwartej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza mieszkańcy zgłosili w sumie 475 projektów. Wszystkie zostały poddane ocenie formalnej, ocenie co do zgodności z prawem oraz wykonalności technicznej. Decyzją zarządu pozytywny wynik otrzymało 332 z nich. W puli ogólnowojewódzkiej znalazł się jeden projekt Miasta Przasnysz, zaś w kategorii projektów podregionalnych – pięć z powiatu przasnyskiego.

 

In vitro – nasza szansa na bycie rodzicami – 198 tys. złotych

Projekt polega na zwiększeniu środków finansowych na realizację Programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa mazowieckiego. Pary, które zgłoszą się do programu i zostaną do niego zakwalifikowane, będą mogły skorzystać z dofinansowania do metody zapłodnienia pozaustrojowego na zasadach określonych w programie.

 

KIDS CUP 2024 – 30 tys. złotych

W ramach zadania zorganizowany zostanie event sportowo – rekreacyjny na terenie OSiR Przasnysz. W trakcie którego odbędzie się turniej piłkarski dla dzieci i młodzieży pod nazwą „KIDS CUP 2023” oraz piknik rodzinny „Żyj zdrowo na sportowo z MKS Przasnysz”. Wydarzenie będzie skierowane dla mieszkańców podregionu ostrołęckiego.

 

Widowisko raz na sto lat! Muzyczne upamiętnienie 100. rocznicy urodzin wybitnego mazowszanina, prof. Jerzego Kłoczowskiego – 150 tys. złotych

Wyjątkowy sposób na wspomnienie wyjątkowego syna mazowieckiej ziemi. Z okazji stulecia urodzin prof. Jerzego Kłoczowskiego, wybitnego mediewisty, kawaleru Orderu Orła Białego, wcześniej powstańca warszawskiego, planowany jest spektakl muzyczny w plenerze pt. „Skrzypek na dachu”. Miejscem organizacji występu będzie jego rodzinny dworek w Bogdanach Wielkich koło Przasnysza lub miejsce pokrewne.

 

Strefa Pasji i Aktywności w działaniu – organizacja spotkań, warsztatów i zajęć twórczych – 187 tys. złotych

Celem projektu jest organizacja spotkań, warsztatów, konkursów, koncertów i zajęć twórczych dla mieszkańców Przasnysza i subregionu ostrołęckiego, przede wszystkim dla dzieci i młodzieży oraz seniorów oraz wszystkich zainteresowanych. Spotkania będą się odbywały w budynku i czytelni letniej przy ul. Szpitalnej 10 w Przasnyszu, mieszczącym Medyczną Szkołę Policealną oraz Bibliotekę Pedagogiczną.

 

W Kurpiowskim Zwyczaju – Kultura Ludowa Mazowsza- 71 tys. zł

Projekt zakłada organizację warsztatów podczas regionalnego przeglądu kultury ludowej na terenie Mazowsza. Warsztaty pozwolą na zaprezentowanie folkloru na kilku płaszczyznach: florystyki kurpiowskiej, regionalnego haftu oraz kulinariów. Warto pielęgnować i dbać o dziedzictwo kulturowe. Celem tego przedsięwzięcia  jest kultywowanie, propagowanie i rozpowszechnianie tradycji ziem na terenach Kurpi.

 

„Równość, Wolność, Niepodległość” – 199 tys. złotych

Zadanie polega na zorganizowaniu w miejscowości Święte Miejsce (gm. Przasnysz) największej w dziejach rekonstrukcji historycznej z okresu powstania styczniowego. Teren powiatu przasnyskiego będzie do tego idealnym miejscem, gdzie blisko 160 lat toczyły się ciężkie potyczki z wojskami rosyjskimi. Całe wydarzenie zostanie nagrane dzięki czemu będzie to trwały zapis w historii regionu. Lokalizacja nie jest przypadkowa ponieważ na tych terenach toczyły się ciężkie walki powstańców z wojskami carskimi.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
24 dni temu

Z tą rekonstrukcją to chyba kogoś trochę poniosło.

Przasnyszanin
Przasnyszanin
24 dni temu

Odezwał się ekspert w każdej dziedzinie. Istnieje jakaś rzecz na której się nie znasz ?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
23 dni temu
Reply to  Przasnyszanin

Ginekologia i położnictwo.
No i może budowa silników odrzutowych.

Nic więcej nie przychodzi mi do głowy.

P.S. naprawdę uważasz że nie ma ważniejszych potrzeb niż przedstawienie za 200.000?

Bartek
Bartek
23 dni temu

Promocja i turysta bucu to się nazywa.