Ruszyła zbiórka dla rodziny Kacprzaków z Przasnysza!

Losy rodziny od 35 lat opiekującej się niepełnosprawnym synem, której historię opisywaliśmy na naszych łamach, poruszyły wiele serc. Właśnie uruchomiona została zbiórka, która może pozwolić na rozbudowę poddasza domu, ulżyć w cierpieniu niepełnosprawnemu Rafałowi i uczynić opiekę nad nim łatwiejszą. Organizację zbiórki na pomoc rodzinie Kacprzaków wzięła na swoje barki kadra Medycznej Szkoły Policealnej w Przasnyszu.

 

Aby pomóc nie potrzeba wiele. Nasi Czytelnicy nie raz udowadniali, że wspólnymi siłami mogą zdziałać cuda. W tym przypadku cud jest na wyciągnięcie ręki. Chodzi o środki, które umożliwią niewielką przeróbkę budowlaną. Organizatorzy zbiórki, aby uniknąć wysokich kosztów myślą o położeniu dodatkowego pokrycia dachowego, co zapewne pozwoli uniknąć wymiany więźby i uszczelni przeciekający dach. Cel zbiórki określono na 20 tys. zł, ponieważ konieczna będzie likwidacja ścianki działowej na poddaszu, co powiększy ciasne pomieszczenie i umieszczenie okna dachowego, zapewniającego światło.

 

Można pomóc, przekazując nawet drobną kwotę. Poszukiwane są także osoby i firmy, które zechcą przyłączyć się akcji. Macie niewykorzystane materiały budowlane lub pochodzące z rozbiórki? Potrzebna będzie blacha dachowa, dachowe okno (może pochodzić z demontażu), materiały wykończeniowe i fachowe wsparcie.

Kontakt organizatorami można nawiązać dzwoniąc do Medycznej Szkoły Policealnej w Przasnyszu pod numer telefonu tel. 29 756-30-51. Opiekunami zbiórki są kierownik kształcenia praktycznego Ewelina Kubacz oraz Ewa Dymczyk-Filińska (tel. 661-541-461)

 

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments