Ruszyła zbiórka dla Krzysztofa z Przasnysza. Mężczyzna potrzebuje pomocy

U Krzysztofa z Przasnysza w 2018 roku zdiagnozowano przewlekłe zapalenie kości i szpiku. Mężczyzna ma amputowaną nogę, brakuje mu środków do życia.

 

W ubiegłym roku dla Krzysztofa organizowana była zbiórka na pomoc w zakupie protezy oraz na rehabilitację. „Na wiosnę choroba dała znowu o sobie znać” – piszą wolontariusze i apelują o pomoc: „Pomóżmy Krzyśkowi przetrwać w najtrudniejszym momencie jego życia”.

„Decyzja o założeniu zbiórki nie była łatwą decyzją dla Krzyśka… Ale my jako jego przyjaciele i znajomi z całego serca chcielibyśmy mu pomóc. Gdy przychodzi choroba człowiek staje się bezradny. Często, gdy dolegliwości postępują jak w tym przypadku, staje się zależny od innych osób. W wieku 39 lat zamiast pójść do pracy i cieszyć się każdym dniem Krzysiek zmienia opatrunki. Zamiast spotkania ze znajomymi idzie na kolejną wizytę do lekarza. Najgorsze są dni, gdy choroba daje znać o sobie tak bardzo, że jest skazany na cztery ściany…” – czytamy.

 

U przasnyszanina po wielu latach leczenia, hospitalizacji w 2018 roku zdiagnozowano przewlekłe zapalenie kości i szpiku. Z powodu braku efektów dotychczasowego leczenia (czyszczenia przetok, antybiotykoterapia) wykonano amputację kończyny dolnej na wysokości podudzia. „Kilka miesięcy po operacji brakujące środki do dofinansowania wpłacili ludzie dobrej woli i została zakupiona proteza. Nauka chodzenia, pogodzenie się z nową sytuacją życiową i nadzieja, że teraz już będzie dobrze” – piszą wolontariusze.

„Krzysiek szukał zajęcia. Uwielbia przygotować pyszności w kuchni. Jego kartoflaki nie jeden raz gościły na imprezach charytatywnych. Na wiosnę tego roku choroba znów dała o sobie znać. Niegojące się rany na palcu u stopy doprowadziły do zaniku kości. Leczenie szpitalne, antybiotykoterapia i najgorszy scenariusz w tle, że za chwilę czeka go amputacja palca. W niedługim czasie kolejny pobyt w szpitalu…” – podają.

Krzysztof posiada orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym na stałe. Dochód to renta w kwocie 1200zł. Utrzymanie mieszkania to koszt ponad 900zł, bandaże, gazy, maści, leki, dojazdy do specjalistów, te wydatki przewyższają jego dochód. Artykuły spożywcze, środki czystości, to rzeczy na które po prostu brakuje funduszy.

„Zwracamy się z prośbą o wsparcie naszego kolegi. Suma na jaką zakładamy zrzutkę, mamy nadzieję, że jeśli nie wydarzą się po drodze jakieś gorsze wypadki losowe, będzie wsparciem na rok, a może dłużej nie zamartwiania się o jutro i nie zadłużania się. W tej chwili Krzyśkowi brakuje na podstawowe środki do normalnego funkcjonowania” – apelują.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wpzz
Wpzz
1 miesiąc temu

A czy wchodzą w zbiórkę jakieś przedmioty na licytację?

Justyna
Justyna
1 miesiąc temu
Reply to  Wpzz
Niusia
Niusia
1 miesiąc temu

Wszyscy tylko wołają o pomoc, a każdemu w dzisiejszych czasach jest ciężko

Renia
Renia
1 miesiąc temu
Reply to  Niusia

Dokładnie,jak wpłacałam na inne aukcje,na tą nie zamierzam.Powód?Nie będę sponsorować przesiadywania ba ławce z czymś w godzinach wieczornych i nocnych.