Ruszyła grupa z licytacjami na rzecz Mariusza Maciaszczyka

Mariusz Maciaszczyk to znany pasjonat historii i rekonstruktor – prezes GRH 14 Pułku Strzelców Syberyjskich i jej założyciel. Obecnie zmaga się z dużymi problemami zdrowotnymi. W internecie trwa zbiórka na rzecz Mariusza, teraz na Facebooku ruszyła również grupa z licytacjami.

 

Mariusz Maciaszczyk przebadał i zinwentaryzował ponad 100 cmentarzy wojennych z okresu I wojny światowej na Północnym Mazowszu. Jest autorem lub współautorem wielu artykułów i publikacji dotyczących historii regionalnej. Mariusz już od kilkunastu lat działa w ruchu rekonstruktorskim, jest współzałożycielem Grupy Rekonstrukcji Historycznej 14 Pułk Strzelców Syberyjskich z Przasnysza.

Zdiagnozowano u niego guza chromochłonnego nadnerczy. Rozpoczął się okres długotrwałych pobytów w szpitalach. W międzyczasie problemy zdrowotne wzmogły się, częstotliwość skoków ciśnienia zwiększyła się do kilku tygodniowo, doszedł do nich ciężki refluks z dusznościami i cofaniem treści pokarmowej. W styczniu 2022 roku Mariusz zaraził się koronawirusem i w związku z niską saturacją, ponownie trafił do szpitala. Podczas pobytu na oddziale rehabilitacyjnym, wykryto u niego dużą, ośmiocentymetrową, przepuklinę rozworu przełykowego. Przepuklina uciska na woreczek osierdziowy serca i uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Pomimo pilnego skierowania na operację przełyku, zabieg nie może się odbyć ze względu na guza, który powoduje niekontrolowane skoki ciśnienia.

 

Częste pobyty w szpitalach, niekontrolowane skoki ciśnienia i tachykardia wykluczają pracę zarobkową, a drogie leki, które musi przyjmować to poważne obciążenie finansowe. Dużym wsparciem i pocieszeniem dla Mariusza jest jego rodzina,  kochająca żona i czwórka wspaniałych dzieci, z których najstarsze ma 19 lat, a najmłodsze roczek..

Koszty badań są ogromne, a zwiększająca się inflacja uniemożliwia skierowanie się do specjalistów, którzy zastosowali by odpowiednie leczenie i przywrócili Mariusza do pełnego zdrowia. O pomoc dla Mariusza apelują jego przyjaciele z GRH 14 Pułk Strzelców Syberyjskich.

W tym celu utworzyli na Facebooku specjalną grupę z licytacjami. Można na niej kupować wystawione przedmioty i usługi, ale także przekazywać na licytację swoje rzeczy. Grupa dostępna jest pod nazwą: Licytacje dla Mariusza Maciaszczyka.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments