Ruszyła 21. edycja Szlachetnej Paczki! Wiele rodzin czeka na pomoc. W bazie są również mieszkańcy powiatu przasnyskiego

W minioną sobotę, 13 listopada została otwarta Baza Rodzin Szlachetnej Paczki. Znalazły się w niej również rodziny z powiatu przasnyskiego.

 

Przez najbliższe cztery tygodnie każdy może wybrać sobie z bazy rodzinę, którą chciałby wesprzeć.

– Zrobienie Paczki nie jest skomplikowane! Szlachetną Paczkę robią szkoły, firmy, przyjaciele czy studenci z jednego roku studiów. Nie zostawiamy nikogo bez pomocy. Każdy, kto wybiera rodzinę i chce przygotować Szlachetną Paczkę, dostaje kontakt do wolontariusza, opiekuna danej rodziny. Działa też nasza infolinia – informuje Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej Paczki.

Rozwożenie paczek z magazynów do rodzin potrzebujących odbędzie się w dniach od 11 do 12 grudnia, w tak zwany „Weekend Cudów”.

 

Rodziny potrzebujące pomocy z terenu powiatu przasnyskiego:

 

Pani Małgorzata – Chorzele

Jeszcze parę miesięcy temu pani Małgorzata cieszyła się starością u boku swego kochanego męża. Niestety, chwilę później małżonek bardzo podupadł na zdrowiu i odszedł, przez co seniorka została zupełnie sama. Pojawił się smutek i osamotnienie. W późniejszym czasie również kobieta sama przebyła zabieg operacyjny i podupadła na zdrowiu. Od tamtej pory prowadzi samotny tryb życia i stara się jakoś sobie radzić. Utrzymuje się ze swojej emerytury. Po odliczeniu kosztów na utrzymanie domu i leczenie (1190 zł) kobiecie zostaje się tylko 792 zł.

3 kluczowe potrzeby: węgiel, odzież, żywność

 

Pani Jadwiga z rodziną – Przasnysz

Jeszcze kilka lat temu żyło im się dobrze. Byli szczęśliwą rodziną do momentu pojawienia się chorób. Pan Piotr pracował i w wolnym czasie lubił pomajsterkować, a żona zajmowała się domem. Pani Jadwiga jest schorowana, a pan Piotr po 3 zawałach. Wspierają się w trudnych momentach i robią wszystko co mogą, aby wyjść z obecnej sytuacji. Dochód rodziny, po odliczeniu kosztów utrzymania, to 399 zł na osobę.

3 kluczowe potrzeby: żywność, 2 kurtki, komplet pościeli

 

Pani Anna z rodziną – Przasnysz

Jeszcze kilka lat temu rodzinie żyło się dobrze, pracowali i byli szczęśliwi. Dopóki nie zaczęły się choroby pani Anny i pana Jana. Żyją skromnie, nie mają łazienki i kanalizacji. Pan Jan stara wspierać żonę i pomagać jej. Dochód rodziny to 785 złotych po odliczeniu kosztów utrzymania w wysokości 652 zł na osobę zostaję 67 złotych na miesiąc.

3 kluczowe potrzeby: żywność, obuwie, opał, 1 tona

 

j.b.

Źródło szlachetna paczka
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments