Ruszają szkolenia dla mazowieckich lekarzy „Covid od A do Z”

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie wspólnie z Samorządem Województwa Mazowieckiego organizuje dla lekarzy kompleksowy kurs online dotyczący postępowania z pacjentem chorym na COVID-19 – od objawów po rehabilitację. W sumie przeszkolonych zostanie 3 tys. lekarzy. Szkolenia sfinansuje Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

W programie znajdą się m.in. tematy: POZ od objawów do rozpoznania, kwalifikacja do szpitala, tlenoterapia bierna i podstawy wentylacji mechanicznej, farmakoterapia – możliwości i ograniczenia w OIT COVID, priorytety kwalifikacji do OIT COVID, USG płuc w COVID, rehabilitacja po COVID.

 

 – Trzecia fala pandemii, chyba najlepiej pokazała w jak trudnej sytuacji znajduje się obecnie ochrona zdrowia. Nie chodzi już tylko o sprzęt czy wolne łóżka w szpitalach. Głównym problemem staje się brak wystarczającej liczby wykwalifikowanych lekarzy. Stąd nasza propozycja zorganizowania szkoleń. Chcemy przeszkolić aż 3 tysiące lekarzy z Mazowsza. Tematyka to COVID od A do Z, co oznacza, że poruszane będą zarówno tak podstawowe zagadnienia jak objawy, jakie leczenie wdrożyć, ale również i te dotyczące kwalifikacji pacjenta do OIT czy rehabilitacji pocovidowej. Zachęcam wszystkich lekarzy do aktywnego zgłaszania się. Chodzi o bezpieczeństwo nas wszystkich – podkreśla członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

 

Interaktywne szkolenie online będzie prowadzone przez lekarzy z dziedziny anestezjologii, lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej oraz lekarzy zajmujących się rehabilitacją pacjentów będących po przejściu COVID-19.

 

 – Każdy z nas lekarzy walczy z koronawirusem lub z jego skutkami. Objawy i przebieg choroby COVID-19 bywają bardzo różne, choroba nierzadko skutkuje uszkodzeniami organów i ma długofalowe skutki. W zawodzie lekarza ogromną rolę odgrywa aktualizacja wiedzy medycznej, dlatego nasza izba kładzie nacisk na organizowanie praktycznych szkoleń, odpowiadających obecnym potrzebom lekarzy i pacjentów. W dobie epidemii i w kontekście skuteczności walki z dość nową chorobą jest to szczególnie istotne. Cieszę się, że Samorząd Województwa Mazowieckiego rozumie to i możemy w tym zakresie współpracować – powiedział prezes Okręgowej Rady Lekarskiej Łukasz Jankowski.

 

W jednym szkoleniu online może wziąć udział 450 lekarzy. Ruszyły już zapisy na kurs w terminach 19 i 28 kwietnia. Informacje o kolejnych wyznaczonych datach (wraz z formularzem zapisów) będę dostępne na stronie internetowej OIL w Warszawie w zakładce szkolenia.

 


 

Źródło mazovia
Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kefas
Kefas
1 rok temu

To jakaś parodia! Jedyne co teraz robią lekarze to teleporady i kierowanie na testy, a po nich już z problemem zostajesz sam. I dopiero kiedy w złym stanie ktoś trafi do szpitala, próbują leczyć skutki/powikłania choroby. Nikt nie leczy samej choroby. Dr Bodnar z Przemyśla zaprasza lekarzy ministerstwo zdrowia na bezpłatny kurs z leczenia covid przy pomocy amantadyny. Coraz trudniej sprzedajnym ekspertom zagłuszyć głos coraz większej ilości znanych osób, którym metoda leczenia amantadyną pomogła. Ale z coraz większą furią atakują dra Judyma czasów pandemii.

Tomasz
Tomasz
1 rok temu

to przez rok czasu działli na „chybił trafił” czy ze wszystkimi schorzeniami pakowali na testy pch?